سه شنبه 16 خرداد، 1402

کدخبر: 8269 16:04:28 1393-10-05
روحانی:  کشور را باید در مسیر توسعه قرار دهیم

روحانی: کشور را باید در مسیر توسعه قرار دهیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
روحانی:  کشور را باید در مسیر توسعه قرار دهیم

روحانی: کشور را باید در مسیر توسعه قرار دهیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رییس جمهوری در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی با تاکید براینکه توسعه متوازن و جامع در سراسر کشور ، خواست عمومی است، گفت: ما در دنیای ارتباطات و رقابت هستیم و باید بتوانیم با بهره گیری از امتیازات و ویژگی های خاص خود، کشور را در مسیر توسعه قرار دهیم

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی چهارشنبه شب در این نشست ، با بیان اینکه ایران برخوردار از امتیازات جغرافیایی، تاریخی و فرهنگی و انگیزه بسیار بالا نزد مردم برای توسعه است، افزود: امروز ایران امن ترین کشور منطقه است و به ثبات و امنیت دیگر کشورها نیز به اقتضای رسالت و وظیفه خودش و به تناسب جایگاه رفیع جمهوری اسلامی ایران کمک می کند.

روحانی با اشاره به برخورداری کشورمان از معادن و منابع غنی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ جغرافیایی موقعیت برجسته ای دارد و به لحاظ منابع انسانی و پیشرفت در علوم و به دست آوردن تکنولوژ ی های جدید نیز در میان کشورهای برتر دنیا است.

رییس جمهوری گفت: یکی از مسائل مورد اهتمام دولت یازدهم تقویت و گسترش شرکت های دانش بنیان است که در 16 ماه سپری شده از عمر این دولت نیز شاهد تحولی بزرگ در عرصه و بستر فعالیت های این شرکت بوده ایم و در سال آینده نیز مجددا بودجه صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

وی تصریح کرد: معتقدم این شرکت ها در آینده کشور تحولی بزرگ و سازنده به وجود خواهند آورد.

رییس جمهوری در ادامه با اشاره به آثار جنگ تحمیلی و تحریم های ضد ایرانی تصریح کرد: ملت ایران در مقابل تحریم ایستادگی کرده و به ایستادگی خود ادامه خواهد داد و بدون تردید از این معضل بزرگ عبور خواهد کرد.

روحانی گفت: همه تلاش و توان دولت این است که بتواند از این مشکلات با هزینه ای کمتر عبور کند. البته توانسته ایم از بخشی از آن عبور کنیم و به فضل الهی از بقیه آن هم عبور خواهیم کرد.

وی در این زمینه بر لزوم اولویت بندی در رسیدگی و حل و فصل مشکلات کشور تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه منابع و درآمد کشور محدود است، برای ایجاد تحول در کشور، ضرورت دارد که کار و تلاش مضاعفی انجام گیرد و همه دست به دست هم در عرصه های مختلف علمی، فناوری و اقتصادی به کار و تلاش بپردازند.

روحانی تصریح کرد: باید مدیریت و اولویت بندی در خصوص مسایل مهم کشور در کنار جذب سرمایه های داخلی و خارجی به منظور ایجاد توسعه پایدار در کشور مورد توجه قرار گیرد.

رییس شورای عالی امنیت ملی، ضرورت برقراری رابطه درست با دنیا را مورد تأکید قرار داد و گفت: تدوین برنامه و خط مشی برعهده رییس جمهوری است و برای ایجاد توسعه پایدار به عنوان اولویت کشور، باید روابط سازنده ای در عرصه های مختلف با دنیا داشته باشیم.

رییس جمهوری با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی و توجه به مؤلفه های آن، گفت: اقتصاد مقاومتی به این معناست که اقتصاد ما در جایگاهی قرار بگیرد که دشمنان نتوانند به آن آسیبی برسانند.

روحانی با اشاره به اینکه بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی توجه به توسعه صادرات است، خاطر نشان کرد: اگر کشوری بتواند حجم صادرات خود را در بخش های مختلف ارتقا دهد، بدون تردید نمی توانند به آسانی آن را مورد تحریم قرار دهند.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی آنکه نیاز دنیا به ما بیشتر و نیاز ما به دنیا کمتر شود و لازمه این کار آن است که روابط ما با دنیا سازنده و درست تعریف شود.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، لزوم بهینه سازی در مصرف آب و اقدامات دولت در این زمینه را برای استان خراسان جنوبی خاطرنشان کرد و گفت: در این زمینه 600 کیلومتر لوله گذاری در داخل استان با هدف جلوگیری از تبخیر آب صورت می گیرد.

روحانی با اشاره به وسواس خود در دادن وعده به مردم تصریح کرد: بر این باور هستم که نمی توانیم به مردم وعده و قولی بدهیم که نتوانیم به آن عمل کنیم. از این رو، تلاش ما در جریان سفرها این است که مواردی را به مردم وعده دهیم که در زمان دولت یازدهم، به طور کامل عملیاتی و اجرایی شوند.

رییس جمهوری بر اهمیت تعادل و توازن در توسعه و پیشرفت استان های مختلف کشور تأکید کرد و گفت: باید دست در دست هم تلاش کنیم تا گام به گام در توسعه مناطق مختلف کشور توازن و تعادلی ایجاد شود به نحوی که مردم آن را احساس کنند.

روحانی همچنین به مشکلات ناشی از خشکسالی و کمبود آب اشاره کرد و گفت: باید از همه علم و فناوری های جدید استفاده کنیم تا مشکلات موجود در این زمینه را کمتر کنیم.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در سخنانی با قدردانی از اهتمام ویژه دولت برای رسیدگی و ارتقای سطح استان خراسان جنوبی، پیشنهادات و نیازهای مناطق مختلف استان را با رییس جمهوری در میان گذاشتند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |