سه شنبه 01 فروردین، 1402

کدخبر: 14475 13:20:03 1394-05-09
رنو با صدای ترقه از ایران فرار نکرد!

رنو با صدای ترقه از ایران فرار نکرد!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
رنو با صدای ترقه از ایران فرار نکرد!

رنو با صدای ترقه از ایران فرار نکرد!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

کنایه مدیر رنوپارس به رقیب فرانسوی اش

تک و پاتک های رسانه ای بین خودروسازان ایرانی و فرانسوی در حالی پر التهاب دنبال می شود که هنوز نتایج سفر لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه به ایران ارائه نشده و با این همه دستکم به نظر می رسد خودروسازان این کشور تاب دور ماندن از بازار ایران را ندارند.

پس از آنکه در هفته جاری هاشم یکه زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو آب پاکی را روی دست مدیران پژو فرانسه ریخت، این بار پیمان کارگر مدیرعامل شرکت رنو پارس و و قائم مقام ارشد منطقه آفریقا، خاورمیانه و هندوستان شرکت رنو اس. آ.اس در جمع نمایندگان رسانه های ایران حاضر شد و به صراحت اعلام کرد که رنو به هیچ وجه قصد خروج از بازار ایران را ندارد و با جدیت به دنبال تحقق اهداف و برنامه های از پیش تعیین شده است.

اگرچه بسیاری از ناظران صنعت خودرو بر این عقیده اند که پس از لغو تحریم ها زنگ خطر برای خودروسازان فرانسوی به صدا در آمده است، اما دستکم در مورد شرکت رنو به نظر می رسد شرایط به گونه دیگری است و مقامات این شرکت تلویحا به این موضوع اشاره دارند که در صدد جبران کاستی های گذشته هستند. با چنین مواضعی این طور استنباط می شود که بازار ایران نه تنها برای رنویی ها که پایگاه دیرینه ای دارند و نه برای هر خودروساز دیگری قابل چشم پوشی نیست.

برخلاف شرکت رنو که کاملا هوشمندانه و حساب شده بر اوضاع بازار خودرو ایران تسلط یافته اند، دیگر خودروساز هموطن این شرکت یعنی پژو شرایط سخت و شکننده ای را پشت سر می گذراند و حتی توپخانه فعالان صنعت خودرو، مسوولان دولتی، نمایندگان مجلس و رسانه ها علیه این شرکت فعال بوده و بحث شیرین برای ایران خودرو و تلخ برای پژو در رابطه با پرداخت غرامت به میان آمده است.

پیمان کارگر روز پنجشنبه در جمع رسانه ها حاضر شد تا هم به نوعی به مدیران صنعت خودرو ایران اطمینان دهد که رنو صددرصد برنامه سرمایه گذاری و مشارکت استراتژیک در بازار ایران دارد و هم آمادگی دارد تا با تکیه بر توانمندی های صنعت خودرو ایران سهم قابل توجهی از بازار خودرو خاورمیانه را نصیب ایران و فرانسه کند.

از همین رو است که او به صراحت عنوان می کند، رنو با صدای ترقه (بخوانید گسترش تحریم ها) از ایران فرار نکرد و به هر شکل ممکن در تلاش بود تا به تعهدات خود پایبند بماند. هر چند که معتقد است در این مسیر هم آنها ضرر کرده اند، هم خودروسازان ایرانی و هم مردم.

وی گفت: اگر چه فعالیت شرکت رنو طی دو سال و نیم گذشته کمرنگ دنبال می شد، اما در این مدت هیچ وقت بیکار ننشستیم و تلاش کردیم تا زیرساخت های مناسب برای توسعه های آینده را فراهم کنیم که نتایج آن به زودی در تولید فیس لیفت تندر90 و وانت تندر 90 در ایران خودرو و همچنین تولید رنو ساندرو تا شهریور ماه امسال در پارس خودرو متبلور خواهد شد.

کارگر با بیان اینکه طی این مدت با واردات خودرهای ساخته شده رنو و عرضه آن در بازار ایران تلاش کردیم تا دستکم نیاز و حجم تقاضای بازار در رابطه با خودرو های مختلف را مورد ارزیابی قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه بدون شک ایران پایگاه اصلی و صنعتی رنو در منطقه خاورمیانه خواهد بود، افزود: در همین راستا در تلاش هستیم تا با دو رویکرد مشابه زمینه سرمایه گذاری مشترک با شرکت های ایران خودرو و سایپا را فراهم کنیم و به طور حتم در آینده هیچ خودرویی به صورت همزمان در این دو شرکت تولید نخواهد شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |