دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 14119 14:00:33 1394-04-22
دوره تولید «ابرتیراژ» در صنعت خودروسازی سر آمده است

دوره تولید «ابرتیراژ» در صنعت خودروسازی سر آمده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
دوره تولید «ابرتیراژ» در صنعت خودروسازی سر آمده است

دوره تولید «ابرتیراژ» در صنعت خودروسازی سر آمده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

سخنگوی شرکت خودروسازان راین:

ادغام خودروسازان کوچک تئوری درستی است

مهدی زاهدی

m.zahedi25@yahoo.com

سخنگوی شرکت خودروسازان راین در نشستی خبری گفت: دوره تولید بصورت «سری دوزی» و «ابرتیراژ» در صنعت خودروسازی داخلی به پایان رسیده و خودروسازان باید بر مبنای ذائقه مشتری و بازار به تولید کیفی و ناب محصولات روی آورند.

امیدرضا طالشیان همچنین از احتمال تولید خودروهای هیوندایی در ایران خبر داد و گفت:در یک سال گذشته مذاکراتی با شرکت هیوندایی و چند خودروساز دیگر ژاپنی و اروپایی برای آغاز همکاری‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آغاز همکاری‌های مشترک موکول به رفع تحریم‌هاست، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون زیرساخت‌ها و خطوط تولید شرکت هیوندایی در خودروسازان راین موجود است و می‌توان به سرعت همکاری را با این شرکت از سر گرفت. البته همکاری‌ها محدود به هیوندایی نخواهد بود و با سه چهار شرکت ژاپنی و اروپایی نیز در حال مذاکره برای آغاز همکاری هستیم.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار جهان اقتصاد در خصوص پیشنهاد وزیر صنعت، معدن و تجارت برای ادغام شرکت‌های خودروسازی کوچک، متذکر شد: موضوع ادغام خودروسازان کوچک از نظر تئوری سیاست درستی است به ‌گونه‌ای که در کشورهای صنعتی نیز بسیاری از برندهای خودروسازی دنیا با یکدیگر ادغام شده‌اند.

طالشیان با اشاره به اینکه شرکت خودروسازان راین تاکنون مذاکره و برنامه‌ای در این زمینه نداشته‌ است، اضافه کرد: شرکت‌های خودروسازی در ایران سهامداران متنوعی دارند و باید دید کدام شرکت‌ها و با چه هدفی می‌توانند ادغام شوند و آیا این کار از نظر اقتصادی به‌ صرفه است یا خیر؟

سخنگوی شرکت خودروسازان راین، همچنین گفت: در سال های 1391 و 92 این شرکت رکود تولید را تجربه کرد و از ابتدای سال93 و در رویکردی جدید ضمن فعال سازی مناسبات بین المللی با شرکای تجاری، توسعه محصول و بهبود سیاست های فروش و خدمات پس از فروش موفق به تولید بیش از 3000 خودرو شده ایم.

وی از برنامه ریزی خودروسازان راین برای تولید و عرضه 16000 خودرو در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: امروز مشتری ایرانی با توجه به افزایش قدرت انتخاب خود، دارای انتظارات و توقعات بیشتری نسبت به گذشته بوده و علاقمند به خرید خودرویی است که ضمن کیفیت مطلوب از امکانات متنوعی برخوردار باشد و از آن لذت ببرد.

طالشیان با اشاره به اینکه ما در کنار تولید کیفی محصولات به دنبال تولید و عرضه خودروهایی با امکانات حداقلی برای رضایت مشتریان داخلی هستیم، بیان کرد: تا پایان امسال سه محصول دیگر به سبد تولیدات راین اضافه خواهد شد که این خودروها در رنج قیمتی 30 تا 60 میلیون تومان قرار دارد.

خودرو زیر 40 میلیون تومانی در راه بازار

وی از برنامه ریزی شرکت خودروسازان راین برای عرضه دو محصول ظرف آینده ای نزدیک به بازار داخلی خبر داد که قیمت یکی از این خودروها کمتر از 40 میلیون تومان خواهد بود.

طالشیان در پایان شرکت خودروسازان راین را یک تجربه موفق خصوصی سازی در صنعت خودروسازی دانست و خاطرنشان کرد: در سیاست گذاری جدید این شرکت به دنبال سنجش شرایط مردم و پس از آن تولید و فروش خودرو هستیم تا جائیکه شرایط فروش خودروها را نیز با خواسته مشتریان وفق می دهیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |