چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 6968 15:28:43 1393-08-26
در نشست ماهانه خانه موسیقی مطرح شد:  موسیقی آیینی تبدیل به یک موسیقی بی‌هویت و سفارشی شده است

در نشست ماهانه خانه موسیقی مطرح شد: موسیقی آیینی تبدیل به یک موسیقی بی‌هویت و سفارشی شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
در نشست ماهانه خانه موسیقی مطرح شد:  موسیقی آیینی تبدیل به یک موسیقی بی‌هویت و سفارشی شده است

در نشست ماهانه خانه موسیقی مطرح شد: موسیقی آیینی تبدیل به یک موسیقی بی‌هویت و سفارشی شده است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نشست ماهیانه خانه موسیقی روز یکشنبه ۲۵آبان با اجرای اشعار آئینی و بررسی مسائل روز موسیقی؛ در ساختمان فاطمی برگزار شد

به گزارش ایلنا؛ محمد سریر رئیس هیئت مدیره خانه موسیقی با ابراز تاسف از درگذشت مرتضی پاشایی؛ درباره حوادث و اتفاقات تشییع پیکر وی گفت: این مسئله واقعا موضوع جالبی است و به عقیده من نیاز به واکاوی و پِژوهش‌های بسیار دارد. با این حرکت در واقع نسل جوان اعلام موضع کرد. با احترام به احساسات جوانان کشورمان، به نظرم باید مقداری مسائل فنی هم همراه این احساسات باشد و در واقع این وظیفه ماست که مسائل فنی و علمی را، با موسیقی مورد پسند جوانان همراه سازیم.این اتفاق به ما نشان داد که باید به موسیقی نوین و آینده فکر کنیم.

وی ادامه داد: من از کانون پژوهشگران انتظار دارم که همراه با یک جامعه‌شناس به بررسی این اتفاق بپردازند. من احساس می‌کنم که جوانان به دنبال یک گمشده بودند و البته متوجه شدم که موسیقی تاثیرگذار‌ترین بخش جامعه ما است. این جمعیت برای موسیقی گرد هم آمده بودند و وظیفه ماست که انگیزه‌های درستی به دست جوانان بدهیم و با معرفی موسیقی علمی، اجازه بدهیم که جوانان گمشده خود را پیدا کنند.

او در پایان گفت: بزرگانی چون ساسان سپنتا و گرگین موسسیان در این مدت درگذشتتند و ما کمتر توجهی به سوی آنان دیدیم و من وظیفه خود می‌دانم تا از آنان نیز یاد کنم و البته امیدوارم در آینده صحبت‌هایم درباره دوری‌ها و درگذشت‌ها نباشد.

فریدون شهبازیان منتقد و آهنگساز موسیقی پاپ نیز طی سخنانی بیان کرد: در اتفاقی که امروز افتاد جدا از کمیت ماجرا و اینکه تعداد زیادی از مردم برای تشییع رفتند، مسائل مهمتری وجود داشت که خلاصه در اقتدار جوانان ما می‌شود. باید دید که چرا جوانان در اینجا کنار ما نیستند اما در تشییع پیکر حاضر می‌شوند؛ البته این مسئله هم وجود دارد که ما مردم احساساتی هستیم و پاشایی هم گرفتار بیماری خاصی بود و این مسئله موجب حضور بیشتر مردم شد. من زمان درگذشت لطفی هم گفتم که به جای لقب دادن به لطفی و اینکه اون ققنوس بود، نور بود و از این دست القاب که البته هم شایسته اوست؛ بیاییم و به برسی آثارش بپردازیم تا این آثار به میان مردم بیاید و جامعه با موسیقی او آشنا شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |