چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 2934 13:43:30 1393-04-13
داريوش بابائيان: نمايش خانگي بازوي کمکي براي سينماي ايران است

داريوش بابائيان: نمايش خانگي بازوي کمکي براي سينماي ايران است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
داريوش بابائيان: نمايش خانگي بازوي کمکي براي سينماي ايران است

داريوش بابائيان: نمايش خانگي بازوي کمکي براي سينماي ايران است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

با توجه به اينکه نمايش خانگي مي‌تواند بازوي کمکي براي سينما باشد بايد در ارائه محصولات خود دقت بيشتري داشته باشد

"داريوش بابائيان" گفت: جدا کردن جشنواره فيلم‌هاي ويدئويي از جشنواره فيلم فجر اقدام بسيار خوبي است چرا که در سينما فيلم‌هاي ويدئويي کمتر مورد توجه قرار مي‌گيرد.
به گزارش ايلنا وي  با اعلام اين مطلب  افزود: قطعا با مستقل برگزار شدن جشنواره فيلم ياس جوانان مستعد با توجه به علاقه‌شان به رقابت، کار‌هايشان نيز بهتر ديده مي‌شود، ضمن اينکه در ميان آن‌ها فيلم‌سازان خوبي وجود دارد که در آينده مي‌توانند جز فيلم اولي‌ها باشند.
بابائيان معتقد است که فيلم‌ اولي‌ها بايد در ابتداي راه و به عنوان اولين کار در حوزه ساخت فيلم بلند، در ژانر کودک فيلم سينمايي خود را بسازند.
تهيه کننده فيلم "زهر عسل" با بيان اينکه جشنواره فيلم ويدئويي تهران (ياس) با کار‌شناسي درست و نگاه مثبت مي‌تواند موفق‌تر باشد، گفت: بايد در اين جشنواره نگاه رابطه‌اي حاکم نباشد زيرا آدم‌هايي که پول هنگفتي دارند و به عنوان تهيه‌کننده يا سرمايه‌گذار وارد اين حوزه شده‌اند، ديده مي‌شوند، اما بايد توجه داشت که نبايد مسير را براي آن‌ها باز کنيم زيرا آن‌ها در آينده هدفشان ساخت فيلم‌هاي سياسي است.
وي ادامه داد: در زمينه ساخت فيلم‌هاي ويدئويي کارگردانان باتجربه‌اي داريم که در کارشان به مخاطب عام توجه دارند، مي‌توانيم از اين افراد با توجه به آثار ارزشمندي که ارائه مي‌دهند در داوري‌هاي جشنواره ياس استفاده کنيم.
بابائيان درباره کيفيت فيلم‌هاي نمايش خانگي نيز گفت: فيلم‌هاي زيادي براي اين بخش ساخته شده اما متاسفانه از کيفيت خوبي برخوردار نبوده‌اند که اين مشکل مربوط به پروانه نمايش‌ها مي‌شود. قطعا اگر از ورود پروانه نمايش‌هاي ضعيف جلوگيري شود؛ وضعيت فيلم‌هاي نمايش خانگي بهتر خواهد شد.

وي درباره بازار خارجي فيلم ويدئويي تهران نيز گفت: موسسه رسانه‌هاي تصويري با توجه به اهدافي که براي آن تعريف شده بايد تمهيداتي را براي ارائه اين نوع فيلم‌ها در بازارهاي جهاني بيانديشد. اين موسسه بايد بازارهاي مناسب را شناسايي کند و آثار با کيفيت خود را براي عرضه در اين بازار‌ها معرفي کند. البته اين نکته را بايد يادآور شد که در اين راه تا حدودي موسسه رسانه‌هاي تصويري موفق بوده‌اند.
تهيه کننده "شور عشق" در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه نمايش خانگي مي‌تواند بازوي کمکي براي سينما باشد بايد در ارائه محصولات خود دقت بيشتري داشته باشد زيرا امروز ذائقه مخاطب ما تغيير کرده است تا آنجا که در محافل عمومي نقدهايي از مخاطب عام مي‌شنويم که سازنده است.
بابائيان با بيان اينکه محصولات نمايش خانگي طرفدار زيادي دارد، ادامه داد: در اکثر مراکز فرهنگي و سوپر‌مارکت‌ها مشاهده مي‌شود که در سبد فرهنگي مردم اين فيلم‌ها وجود دارد بنابراين مديران و مسئولان اين بخش بايد در کيفيت اين آثار توجه بيشتري داشته باشند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |