پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 12700 14:10:43 1394-02-27
خرید ریل از ترکیه‌ از قیمت مناقصه هم ارزانتر‌ است!

خرید ریل از ترکیه‌ از قیمت مناقصه هم ارزانتر‌ است!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
خرید ریل از ترکیه‌ از قیمت مناقصه هم ارزانتر‌ است!

خرید ریل از ترکیه‌ از قیمت مناقصه هم ارزانتر‌ است!

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن با تاکید بر این‌که حدود ۶۰میلیارد تومان به پیمانکاران راه‌آهن تهران-همدان بدهکاریم، از پیگیری تامین ریل این خط‌آهن با قیمت پایین‌تر از مناقصه برگزار شده خبر داد.

مسعود نصرآزادانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: کل اعتبار این پروژه مربوط به همدان ۱۲۰ میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: راه‌آهن تهران-همدان طرحی نیست که بتوان با این میزان اعتبار زیرسازی، روسازی، ساختمان‌ها و... را تمام کرد، نمایندگان مجلس باید به محدودیت‌های کشور توجه داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری مناقصه برای تامین ریل یادآور شد: این مناقصه بر اساس قانون است، اما با توجه به قیمت آن فکر می‌کنیم اگر این کار را انجام دهیم در حق مردم اجحاف کرده‌ایم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون می‌توانیم ریل را از ترکیه به ازای هر تن ۷۰۰ یورو خریداری کنیم این در حالی است که اگر بخواهیم از راه مناقصه ریل را خریداری کنیم قیمت هر تن آن حدود ۸۴۰ یورو می‌شود.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن گفت: درست است که اگر ریل را با قیمت ۸۴۰ یورو خریداری کنیم به لحاظ قانونی هیچ ایرادی ندارد، اما در هر تن باید ۱۴۰ یورو پول بیشتری پرداخت کنیم که وجدان و انصاف ما این اجازه را نمی‌دهد.

نصرآزادی افزود: برخی می‌گویند چرا نرفته‌ایم ریل را گران بخریم اما واقعیت این است که باید ببینیم با این بی‌پولی ها می‌توانیم این کار را انجام دهیم یا خیر.

نصرآزادنی پیش‌تر در واکنش به توقف ریل‌گذاری راه‌آهن تهران- همدان با بیان این‌که توقف ریل‌گذاری راه‌آهن تهران-همدان به دلیل تمام شدن ریل بوده است، گفته بود: در حال تامین ۲۳۰۰ تن ریل برای این پروژه از سایر پروژه‌ها هستیم.

وی با تاکید بر این‌که در حال خرید ریل برای این پروژه هستیم، افزود:‌در حال تامین ۲۳۰۰ تن ریل از سایر پروژه‌ها برای این خط‌آهن هستیم.

وی با بیان این‌که این میزان ریل برای ریل‌گذاری حدود ۲۵ کیلومتر کافی است، ادامه داد: این ریل‌ها هم‌اکنون در شاهرود با تراورس و پابند در حال کوبلاژ است و پس از کوبلاژ به سمت همدان حمل شود تا ریل‌گذاری ادامه یابد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن در پاسخ به این پرسش که چه میزان ریل برای راه‌آهن تهران-همدان نیاز است، گفت: این خط‌آهن ۲۷۰ کیلومتر است که تاکنون تا کیلومتر ۱۳۰ ریل‌گذاری شده است، اجرای پروژه‌های ریلی از این قبیل پول می‌خواهد.

 
 
 
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |