شنبه 12 فروردین، 1402

کدخبر: 13872 13:39:24 1394-04-13
خدمات پس از فروش خودروهای هیبریدی درهاله ای از ابهام

خدمات پس از فروش خودروهای هیبریدی درهاله ای از ابهام

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
خدمات پس از فروش خودروهای هیبریدی درهاله ای از ابهام

خدمات پس از فروش خودروهای هیبریدی درهاله ای از ابهام

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

واردکنندگان و تولیدکنندگان حتی حاضر به آموزش دیدن هم نیستند

تعیین حداقل تعرفه برای واردات خودروهای هیبریدی درحالی با استقبال شرکت های واردکننده خودرو مواجه شده، که درحال حاضر موضوع خدمات پس ازفروش این خودروها به عنوان یک دغدغه اصلی مطرح شده است.

در این میان عمده نگرانی ها بابت واردات غیررسمی برخی از این خودروها است که در نوع خود می تواند مشکلات متعددی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند. هرچند که واردکنندگان رسمی مدعی هستند که توان ایجاد زیرساخت های لازم جهت ارائه خدمات پس از فروش به خودروهای هیبریدی را دارند، اما بیشترین نگرانی آنها ایجاد ذهنیت روانی منفی از بابت ناتوانی واردکنندگان غیر رسمی در ارائه این نوع خدمات است.

اگر چه طی یک سال گذشته دولت به منظور کاهش مصرف سوخت و حفظ محیط زیست محیطی تعرفه واردات خودرو های هیبریدی را در دستور کار قرار داده، اما تاکنون راهکار اساسی برای ارائه خدمات پس از فروش تخصصی به خودروهای هیبریدی ارائه نشده است.

با این همه ورود خودروهای هیبریدی به کشور آغاز شده و مدل های متنوعی از این خودروها یکی پس از دیگری در حال ورود با بازار ایران هستند.

همانطورکه درماده چهار قانون حمایت از مصرف کنندگان الزام به رعایت حقوق مصرف کنندگان در واردات خودرو سواری تاکید شده و ارائه خدمات به مصرف کنندگان از سوی فروشندگان خودرو الزامی است و مطابق این قانون تمام عرضه کنندگان اعم از تولیدکنندگان و وارد کنندگان کالاهای سرمایه ای از جمله خودرو مکلف به ارایه سرویس و خدمات پس از فروش هستند ولی به نظر می رسد در رعایت این قانون درمورد خودروهای هیبریدی چندان الزامی به واردکنندگان و تولیدکنندگان نمی شود.

به عنوان مثال چندی پیش سازمان آتش نشانی استان تهران جهت آموزش نیروهای خود درخصوص اتفای حریق خودروهای هیبریدی از واردکنندگان و تولید کنندگان درخواست کرد تا نسبت به آموزش آتش نشانان همکاری کنند ولی به جز نماینده انحصاری تویوتا درایران سایر واردکنندگان و تولیدکنندگان خودرو گام مثبتی دراین زمینه بر نداشته اند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |