دوشنبه 07 فروردین، 1402

کدخبر: 12512 14:13:15 1394-02-20
تماس با 118 دیگر رایگان نیست

تماس با 118 دیگر رایگان نیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تماس با 118 دیگر رایگان نیست

تماس با 118 دیگر رایگان نیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

پس لرزه های اعتراض مخابراتی ها به ارزانی مکالمات

گروه امورزیربنایی: در حالی که پس از برگزاری مجمع همراه اول که درآن اعضای مجمع مخابرات ایران نسبت به ارزانی نرخ مکالمات اعتراضات خود را مطرح کردند چندی بعد مدیران این شرکت با اعلام اینکه به دلیل ضرردهی قادر به توسعه شبکه مخابراتی نیستند، از مردم عذرخواهی کردند!

مخابراتی ها معتقدند ثابت ماندن تعرفه مکالمه سالهاست باعث بروز بحران های مالی در این شرکت شده است و از سوی دیگر طرح هم کدسازی تلفن ثابت استان ها هم به افت شدید درآمدهایشان منجر شده است.

با این حال روز یکشنبه و در حالی که تنها یک روز از جابجایی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نگذشته بود خبری منتشر شد که در آن آمده است کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مصوبه‌ای ابلاغ کرده که به موجب آن تماس با کدهای خدماتی غیرفوریتی مشمول دریافت هزینه می‌شود.

بنابر اعلام مسوولان مخابراتی تاکنون تماس با کدهای خدماتی سه‌رقمی رایگان بود و افراد بابت تماس با این کد‌ها هزینه‌ای پرداخت نمی‌کردند، اما به تازگی با ابلاغ مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اینگونه اعلام شده است که تماس با کدها‌ی سه‌رقمی غیراضطراری مشمول هزینه برای تماس گیرنده خواهد بود و چنانچه فرد با شماره تلفن ثابت با کد‌های خدماتی تماس گرفته باشد به اندازه تماس درون‌شهری و در صورتی که از تلفن همراه با این شماره‌ها تماس گرفته باشد معادل هزینه تماس همراه با ثابت ملزم به پرداخت هزینه می‌شود.

در همین رابطه داوود زارعیان - سخنگوی شرکت مخابرات ایران - در گفت‌وگویی با ایسنا به ارائه‌ی توضیحاتی در این زمینه پرداخت و گفت: شرکت مخابرات ایران به عنوان یک اپراتور طبق مصوبات عمل خواهد کرد و در شرایطی که اعلام شود لازم است جهت تماس با شماره‌ای هزینه دریافت شود ما تبعا براساس مصوبه عمل خواهیم کرد.

وی در عین حال یادآور شد: در میان کدهای خدماتی اورژانس، 110 و 118 بیشترین میزان تماس دریافتی را دارند. حال در میان این سه شماره، دو شماره اول با توجه به این‌که جزو کدهای اضطراری به شمار می‌روند همچنان برای تماس گیرندگان رایگان خواهد بود، اما تماس با 118 از این پس مشمول هزینه می‌شود که البته با توجه به مدت زمان کوتاه مکالمه با این‌ کدها، به‌طور طبیعی هزینه چندانی بابت این تماس‌ها ایجاد نمی‌شود.

وی در پایان گفت: البته همان‌طور که اشاره شد هزینه این مکالمات با توجه به آنکه مدتی کوتاه دارند و درون‌شهری محسوب می‌شوند رقم بسیار ناچیزی است که حتی این ارقام هزینه نگهداری مرکزی مانند 118 را هم جبران نمی‌کند، چرا که علاوه بر هزینه‌های نگهداری در این مرکز نیروی انسانی زیادی نیز در حال کار هستند.

 
 
 
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |