شنبه 15 بهمن، 1401

کدخبر: 94496 14:55:32 1397-11-03
ایران جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا

ایران جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ایران جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا

ایران جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مرتضی ابراهیمی

شماری از خبرنگاران و تحلیل گران حوزه بورس کشور، عصر چهارشنبه از شرکت دانش بنیان سرامیک صنعتی شهرستان اردکان دیدن کردند .

به گزارش جهان اقتصاد، این عده ضمن بازدید از این شرکت در نشست با مدیرعامل شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان حاضر و ضمن آشنایی با روند کار این شرکت به سوالات آنها پاسخ داده شد .

اصغربرهانی، مدیر عامل شرکت در این نشست با اشاره به آغاز تولید آلفا آلومینا در این واحد تولیدی گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محصول آلفا آلومینا قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: شرکت دانش‌بنیان سرامیک‌های صنعتی اردکان در سال ۱۳۷۶ به‌عنوان بزرگ ‌ترین تولیدکننده سرامیک‌های صنعتی بر پایه آلومینایی و سیلیکاتی در ایران به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان افزود: این شرکت طی ۱۰ سال اول فعالیت خود موفق شد که ضمن حفظ برتری کیفیت تولید با استفاده از تخصص، تعهد و پشتکار مدیران، کارشناسان و کارگران خود ظرفیت تولید را طی سه مرحله طرح توسعه از ۱۲۰۰ تن به ۷۰۰۰ تن در سال افزایش دهد.

برهانی اظهار داشت: در حال حاضر محصولات این شرکت در گروه‌های گلوله و لاینرهای آلومینایی آسیاب، آجرهای ضد سایش آلومینایی و سرامیک بال آلومینایی و سیلیکاتی تولید می‌شود که با توجه به خواص منحصربه‌فرد خود کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف مانند کاشی و سرامیک، چینی، لعاب، رنگ، سیمان، آهن، فولاد، معادن، نفت، گاز، پتروشیمی و شیمیایی دارد.

وی در ادامه با اشاره به شرایط بحرانی در برخی از واحدهای تولیدی گفت: ما در این شرایط نه‌ تنها ریزش نداشتیم بلکه افزایش نیرو نیز داشتیم و با تحت پوشش قرار دادن چهار شرکت دیگر به یک هولدینگ تبدیل شدیم.

برهانی افزود: به خاطر اعمال تحریم‌ها ما درزمینهٔ تهیه و تولید ماده اولیه در سختی بودیم که در آستانه تعطیلی کارخانه قرار داشتیم اما خوشبختانه با تلاش‌هایی که تیم سرامیک‌های صنعتی اردکان انجام دادند موفق شدیم که پروژه‌ای را در مشهد استارت بزنیم و ماده اولیه مورد نیازمان را بومی‌سازی کنیم که افتخاری برای صنعت کشور محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: تولید محصول آلفا آلومینا در این شرکت آغازشده که در آینده نزدیک به‌صورت رسمی افتتاح خواهد شد و با این تولید جمهوری اسلامی ایران جزو تولیدکنندگان بزرگ دنیا قرار می‌گیرد.

مدیرعامل افزود: ۸۰ درصد از توان این شرکت به تولید آلفا آلومینا اختصاص می‌یابد.

برهانی یادآور شد: این شرکت بیش از ۱۰ گروه از محصولات دانش‌بنیان تولید می‌کند که این محصولات در صنایع بزرگی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع شیمایی، آهن، فولاد، کاشی، سرامیک، چینی، رنگ، لعاب، سیمان و صنایع کمپرسور سازی کاربرد دارد.

مدیرعامل شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان اظهار داشت: درگذشته تمام این محصولات از خارج از کشور وارد می‌شد و صنایع ما وابستگی زیادی به آن داشتند که با تلاش و کوشش کارکنان و متخصصین این مجموعه، وابستگی به خارج قطع‌شده است.

وی گفت:اخیراً نیز کاتالیست های مورد مصرف پالایشگاه پارس جنوبی، شهید هاشمی نژاد، صنایع پتروشیمی و فولاد تولید کردیم و برنامه‌ای برای توسعه آن داریم.

برهانی اظهار داشت: ما برای تولید آلفا آلومینا در اردکان به سالانه ۱۰ هزار تن مواد اولیه نیاز داریم و برنامه ‌ریزی داریم که با سرمایه‌ گذاری حداقل ۳۰۰ میلیارد ریال به‌صورت ثابت و ۱۵۰ میلیارد ریال به‌ صورت سرمایه در گردش تولید مواد اولیه را افزایش دهیم زیرا طبق برآوردها سالانه در کشور به ۵۰ هزار تن نیاز است.

لازم بهخ ذکر است مرکز شهرستان ۹۸ هزارنفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |