پنج شنبه 13 بهمن، 1401

کدخبر: 193491 09:43:02 1401-06-09
افزایش تولیدات خودرو اقتصاد ژاپن را نجات داد

افزایش تولیدات خودرو اقتصاد ژاپن را نجات داد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
افزایش تولیدات خودرو اقتصاد ژاپن را نجات داد

افزایش تولیدات خودرو اقتصاد ژاپن را نجات داد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، داده‌های جداگانه نشان داد که خرده‌فروشی برای پنجمین ماه متوالی در ماه جولای رشد کرد و این امید را افزایش داد که سومین اقتصاد بزرگ جهان از انعطاف‌پذیری در هزینه‌های مصرف‌کنندگان در سه‌ماهه جاری سود ببرد. داده‌های رسمی امروز چهارشنبه نشان داد که تولید کارخانه در ماه جولای نسبت به ماه قبل یک درصد افزایش یافت و افزایش تقریباً دو رقمی ماه قبل را افزایش داد.

تولید با افزایش تولید خودروهای سواری و کامیون‌ها و ماشین‌آلات همه منظوره افزایش یافت تا بهتر از کاهش ۰.۵ درصدی مورد انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز باشد.

تاکشی مینامی، اقتصاددان ارشد موسسه تحقیقاتی نورینچوکین گفت: ماه گذشته یک جهش بزرگ در تولید وجود داشت، بنابراین انتظار داشتم عقب‌نشینی داشته باشد اما رشد خودروها و کالاهای سرمایه‌ای باعث افزایش تولید کلی شد.

به نظر می‌رسد اختلالات عرضه از بهار به بعد، مانند قرنطینه‌های چین و کمبود نیمه‌رساناها و قطعات در حال کاهش است. با این حال، تولید قطعات و دستگاه‌های الکترونیکی تا حد زیادی به دلیل کاهش تولید تراشه‌های حافظه به میزان ۹.۲ درصد کاهش یافت و بزرگ‌ترین افت یک ماهه خود را از زمانی که داده‌های مشابه در فوریه ۲۰۱۳ در دسترس قرار گرفت، به ثبت رساند.

تولید قطعات و دستگاه‌های الکترونیکی در ماه ژوئن ۱۱.۶ درصد افزایش یافته است. این اطلاعات پس از آن منتشر شد که شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا اعلام کرد تولید جهانی خودرو در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸.۶ درصد کاهش یافته است و برای چهارمین ماه متوالی به هدف خود نرسیده است.

تولیدکنندگانی که توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت (METI) مورد بررسی قرار گرفتند، انتظار داشتند که تولید در ماه اگوست ۵.۵ درصد و در سپتامبر ۰.۸ درصد افزایش یابد.

دارن تای، اقتصاددان ژاپنی در کپیتال اکونومیکس گفت: با توجه به تمایل شرکت‌ها به انتشار پیش‌بینی‌هایی که بیش از حد خوش‌بینانه هستند، ما فکر می‌کنیم که تولید در ماه سپتامبر، پس از اوج‌گیری در ماه اگوست، ثابت خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، داده‌های جداگانه نشان می‌دهد که فروش خرده‌فروشی قوی‌تر از حد انتظار بوده و در ماه جولای نسبت به سال قبل ۲.۴ درصد افزایش یافته است تا سود خود را به پنجمین ماه متوالی افزایش دهد.

فروش بیشتر دارو و لوازم بهداشتی و همچنین کالاهای عمومی به خرده فروشی کمک کرد. این افزایش در مقایسه با پیش‌بینی متوسط ۱.۹ درصدی در نظرسنجی رویترز است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |