شنبه 08 بهمن، 1401

کدخبر: 988 13:28:28 1393-01-22
اخبارکوتاه بازارپول /21فروردین

اخبارکوتاه بازارپول /21فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبارکوتاه بازارپول /21فروردین

اخبارکوتاه بازارپول /21فروردین

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

انصراف مدیران بیمه ایران از دریافت یارانه

گروه بازارپول : مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، مشاوران و مدیران شرکت سهامی بیمه ایران از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند.انصراف مدیران ارشد و مسوولان بیمه ایران از دریافت یارانه نقدی در راستای توسعه و تعالی همه جانبه کشور، کمک به بخش تولید، اشتغال زایی و افزایش سطح حمایت های بهداشتی و درمانی صورت می گیرد. همچنین آنان انصراف از دریافت یارانه نقدی را در جهت همراهی و همیاری با سیاست های کلان دولت تدبیر و امید مبنی بر بهبود وضعیت معیشتی ارزیابی کردند و خواستار توسعه این فرهنگ برای حمایت از اقشار آسیب پذیر شدند.

رییس کل بیمه مرکزی: نخبه گزینی در صنعت بیمه یک نیاز جدی است

گروه بازارپول رییس کل بیمه مرکزی گفت: کمبودهای جدی صنعت بیمه، وجود نیروی انسانی متخصص و کارآموخته به تعداد کافی و مورد نیاز است که دوره های آکادمیک و آموزش های حرفه ای بین المللی را دارا باشند. محمد ابراهیم امین در دیدار با پذیرفته شدگان دوره سه ماهه زبان انگلیسی به عنوان پیش نیاز گذراندن دوره های حرفه ای بیمه، افزود: نخبه گزینی و تربیت نیروی متخصص برای اداره صنعت بیمه یک ضرورت آشکار است و باید برای تربیت مدیران و کارشناسان صنعت بیمه، آموزش های فنی و تخصصی همکاران در قالب یک برنامه آموزشی سنجیده برنامه ریزی می شد که این کار انجام شده و این جلسه برای معرفی این برنامه آموزشی تشکیل شده است.وی با تاکید بر اینکه بسیاری از فعالان صنعت بیمه از دانش عمیق و کافی در خصوص پیچیدگی ها و ریزه کاری های این صنعت برخوردار نیستند، تصریح کرد: سرمایه گذاری اصلی ما در صنعت بیمه باید به آموزش نیروها معطوف شود و بیمه مرکزی با طرح برنامه آموزشی شامل پیش دوره زبان انگلیسی؛ دوره مقدماتی دیپلم حرفه ای و دوره نهایی کارشناس حرفه ای با همکاری یکی از مؤسسات آموزش بین المللی بیمه از مالزی، قرارداد امضا کرده است و با تشکیل آزمون میان کارشناسان جوان(کمتر از 35 سال) و دارای مدرک از دانشگاههای معتبر، دوره مقدماتی زبان انگلیسی را برگزار کرد که اکنون پذیرفته شدگان این دوره وارد دوره فشرده آموزش بیمه ای 6 ماهه می شوند.

برداشت وجه از خودپردازهای بانک ملی افزایش یافت

گروه بازارپول : عضو هیأت مدیره بانک ملّی ایران گفت: سقف برداشت از دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک ملّی ایران در سراسر کشور روزانه از000/000/2 ریال به 000/000/5افزایش یافت.دکتر فاطمی با اعلام این خبر افزود: این امر در پی جلب رضایت هرچه بیشتر مخاطبان و دوستداران بانک ملّی ایران و به طور کلی تمامی افرادی که با دستگاه های خودپرداز (ATM) سر و کار دارند، صورت گرفته و در حال حاضر بانک ملی ایران بانکی است در سیستم بانکی کشور که این سرویس را به مخاطبان خود ارائه می دهد.رئیس هیأت مدیره شرکت داده ورزی سداد ابراز امیدواری کرد که انجام این طرح، گامی مؤثر در راستای کسب رضایت هرچه بیشتر آحاد مردم جامعه در استفاده از خدمات الکترونیکی این بانک باشد.به گزارش ایستانیوز ،فاطمی خاطرنشان کرد: دارندگان کارت عابر بانک ملی ایران می توانند علاوه بر دریافت وجه نقد، از سایر خدمات و قابلیت خودپردازهای این بانک نیزمی توانند استفاده نمایند.

تاثير ايران بر واردات طلاي ترکيه ‏

گروه بازارپول : تازه ترين آمارهاي رسمي منتشر شده نشان مي دهد که ميزان واردات طلاي ترکيه در سه ماه نخست امسال بيش از 80 درصد کاهش داشته است.به گزارش روزنامه حريت، کاهش تقاضاي ايران و افت مصرف در بازار داخلي ترکيه موجب شده است تا واردات طلاي ترکيه در سه ماه نخست 2014 ميلادي با 80 درصد کاهش به کمتر از 9.3 تن برسد.بر اساس اين گزارش آمارهاي رسمي بورس استانبول نشان مي دهد که ميزان واردات طلاي اين کشور در ماه مارس به علت افت تقاضاي ايران و کاهش تقاضاي بازار داخلي نسبت به مدت مشابه سال قبل بيش از 89 درصد کاهش داشته است. اين رقم در ماه فوريه نيز با افت 93 درصدي روبرو شده بود.واردات طلاي ترکيه در ماه ژانويه به 6 تن ماه فوريه به 1.27 تن و مارس به 2.03 تن رسيده است. واردات طلاي ترکيه در سه ماه نخست سال گذشته به بيش از 46 تن رسيده بود.به گزارش طلا ؛ واردات طلاي ترکيه در کل سال 2013 ميلادي با 150 درصد رشد به بيش از 302 تن رسيده است. ارزش اين مقدار طلا نيز به بيش از 16 ميليارد دلار رسيده است.ترکيه به فروش طلا به ايران در ازاي واردات نفت و گاز طبيعي ادامه مي دهد.‏

چين آماردقيق ذخاير طلاي خود را اعلام نمي کند ‏

گروه بازارپول : محقق و تحليلگر موسسه گلدماني تاکيد کرد، ميزان ذخاير طلاي چين بسيار بيشتر از ارقام رسمي اعلام شده از سوي دولت پکن است.به گزارش روزنامه تلگراف، "آلاسدير مک لئود" کارشناس برجسته موسسه گلد ماني تصريح کرد، آمارهاي رسمي منتشر شده از سوي موسسه طلاي چين نشان مي دهد که اين ابرقدرت اقتصادي آسيا در سال 2013 ميلادي 1176 تن ذخاير طلا در اختيار دارد که اين رقم 41 درصد بيشتر از سال 2012 ميلادي بوده است.وي در ادامه افزود، به نظر من ذخاير طلاي چين بسيار بيشتر از ارقام اعلام شده است. در واقع چين سال گذشته به تنهايي بيش از 4834 تن طلا مصرف کرده است. افزايش سطح ذخاير طلاي چين دقيقا مطابق با تحرکات سياسي اين کشور در عرصه بين المللي است.وي همچنين تاکيد کرد، چين افزايش ذخاير طلاي خود را هماهنگ با استراتژي ژئوپليتيک خود تعيين کرده است. چين روابط اقتصادي و مالي نزديکي با غرب دارد. در اختيار داشتن طلا قدرت چين را در برابر آمريکا افزايش مي دهد.

‏ ثبت نام متقاضيان طرح هدفمند سازي يارانه ها در بانك ملي ‏

                ايستانيوز: دراجراي ثبت نام مرحله دوم از متقاضيان طرح هدفمندسازي يارانه ها ، كليه ي واحدهاي بانك ملي ايران در سراسر كشور در راستاي تسهيل ثبت نام از متقاضيان دريافت يارانه ، همه روزه بطور يكسره تا ساعت 18(بيستم لغايت بيست و نهم فروردين ماه جاري)آماده قبول ثبت نام از متقاضيان در مهلت تعيين شده مي باشند.ضمناً روزهاي جمعه نيز از ساعت 8 لغايت 14 شعب بانك ملي ايران آماده قبول ثبت نام از متقاضيان مي باشند.

لیر ترکیه سقوط کرد

گروه بازارپول : لیر ترکیه پس از اینکه مودیز اینوسترز سرویس دورنمای رتبه اعتباری این کشور را از باثبات به منفی تغییر داد، با بزرگ‌ترین کاهش در سه هفته گذشته روبرو شد.موسسه اعتبارسنجی مودی فشار فزاینده بر وضعیت تامین مالی خارجی که با بی‌ثباتی اقتصادی، نقدینگی جهانی کمتر و دورنمای رشد اقتصادی کوتاه مدت پایین‌تر تشدید شده را به عنوان دلایل تصمیم خود شمرد. رتبه این کشور در Baa3 تایید شد که پایین‌ترین رتبه در میان 10 رتبه سرمایه گذاری است.

احتمال محروم شدن ترکیه از رتبه سرمایه گذاری ممکن است تقاضا برای اوراق قرضه این کشور را کمتر و بهبود ارزش لیر را که در ژانویه به رکورد پایینی رسیده بود، متوقف کند.بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش لیر 0.4 درصد کاهش یافت و به 2.1160 برابر هر دلار رسید. با اینهمه این ارز 6.4 درصد نسبت به 28 ژانویه که سقوط چشمگیر آن منجر به نشست اضطراری بانک مرکزی و افزایش نرخ بهره شد، بالاتر است.

ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه توسط پست بانک

گروه بازارپول : به منظور فراهم نمودن دسترسی عمومی برای متقاضیان دریافت یارانه در روزهای جمعه نیز از آنان توسط شعب و دفاتر خدمات بانکی پست بانک ایران ثبت نام صورت می‌پذیرد.پست بانک مهندس ضیائی مدیرعامل این بانک با بیان مطلب فوق گفت تمامی شعب و دفاتر از بیستم فروردین ماه به مدت 10 روز، ثبت نام از متقاضیان دریافت یارانه را آغاز و در طول این ایام به ویژه روزهای جمعه از ساعت 8 صبح بدون محدودیت، تا هر زمانی که متقاضی وجود داشته باشد ثبت نام به عمل می آورند.وی افزود: ثبت نام از متقاضیان مطابق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها بر اساس شماره آخر کد ملی سرپرستان خانوار در روزهای تعیین شده توسط 14 هزار و پانصد شعبه و دفتر خدمات بانکی پست بانک ایران در سراسر کشور انجام می‌شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |