پنج شنبه 20 بهمن، 1401

کدخبر: 11434 14:43:01 1394-01-18
اثر منفی ۷۰ درصدی تحریم‌ها بر کشتیرانی ایران

اثر منفی ۷۰ درصدی تحریم‌ها بر کشتیرانی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اثر منفی ۷۰ درصدی تحریم‌ها بر کشتیرانی ایران

اثر منفی ۷۰ درصدی تحریم‌ها بر کشتیرانی ایران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تحریم‌ها ۶۰ تا ۷۰ درصد محدودیت‌های صنعت حمل و نقل کشور‏ به دلیل اعمال تحریم‌ها بر اقصاد کشور بوده است،

گفت: نباید فراموش کنیم که این صنعت و به خصوص بخش کشترانی، خط مقدم تجارت محسوب می‌شوند و به همین دلیل از ناحیه تحریم دچار آسیب زیادی شدند و تلاش بسیاری کردند تا از طرق مختلف خود را از تبعات تحریم، دور نگه دارند.

محمد حسین داجمر به صدای اقتصاد، گفت: بسیاری از صنایع تنها در بخشی از کار خود با مشکلات تحریم مواجه شدند اما کل صنعت حمل و نقل با تحریم‌ها و تشدید آن تحت تاثیر قرار گرفت.

وی گفت: شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران پیش از تشدید تحریم‌ها و قرار گرفتن نفت در لیست تحریم‌ها نیز در لیست تحریم‌ها حضور داشت و ۶ سال پیاپی مجبور شد تا راهکارهای مبارزه با تحریم را بیاموزد تا به فعالیت خود ادامه دهد که البته نتیجه آن نیز مناسب بود و این شرکت در حوزه تجارت‏‌، نقش قابل توجهی بر عهده گرفت.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: البته در این مدت، مسیر بسیاری از تبادلات تجاری ما و مسیر حمل و نقل کالا از غرب به شرق تغییر کرد اما در برخی ماه‌ها ۸۰ تا ۹۰ درصد حمل و نقل ها از سوی کشتیرانی‌ انجام شد و نشان داد که روش‌ها و خلاقیت‌ها این شرکت برای مبارزه با تحریم‌ها اثرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه، اروپا یکی از مسیرهای قدیمی مورد استفاده کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: امیدواریم با لغو تحریم‌ها این مسیر دوباره برقرار شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |