چهارشنبه 19 بهمن، 1401

کدخبر: 198546 18:12:26 1401-08-13
اتمام مسکن مهر در انتظار ٢٣ هزار میلیارد تومان نقدینگی

اتمام مسکن مهر در انتظار ٢٣ هزار میلیارد تومان نقدینگی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اتمام مسکن مهر در انتظار ٢٣ هزار میلیارد تومان نقدینگی

اتمام مسکن مهر در انتظار ٢٣ هزار میلیارد تومان نقدینگی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

طرح مسکن مهر در ابتدا در قالب بند« د »تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۸۶ آغاز شد و سپس برمبنای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، به صورت پیوسته در دستور کار قرار گرفت؛طرحی که همچنان پرونده آن بسته نشده ومتاسفانه با قیمت‏های نجومی همراه است.

به گزارش جهان اقتصاد،بررسی قیمت‌ها در بازار مسکن شهرهای جدید همچون پردیس، پرند و هشتگرد حاکی از نرخ‌های نجومی مسکن مهر در این شهرها است.

خبر آنلاین در بررسی قیمتی این واحدها نوشت: واحدهای ۸۰ متری مسکن مهر در شهرپردیس در بازه قیمتی یک میلیارد و ۲۰۰ تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.واحدهای متراژ بالاتر مسکن مهر نیز در بازه قیمتی ۲ تا ۳ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شوند.در این بین قیمت واحدهای آزاد مسکن در شهر پردیس به ۶ میلیارد تومان نیز می‌رسد.

در شهر پرند نیز قیمت مسکن‌های مهر افزایش قابل توجهی داشته است؛ بررسی‌ها حاکی از آن است که مسکن‌های مهر با متراژ پایین‌تر در شهر پرند در بازه قیمتی ۷۰۰ تا یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

در این بین مسکن مهرهای هشتگرد در بازه قیمتی ۹۰۰ تا یک میلیارد تومان خرید و فروش می‌شوند و واحدهای آزادساز آن نیز در بازه قیمتی یک تا سه میلیارد تومان خرید و فروش می‌شوند.

در این میان معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به ٢٣ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

علیرضا جعفری، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درگفت وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت پروژه مسکن مهر باقی مانده اظهار داشت: در شهرهای جدید پروژه‌های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن عقب‌ ماندگی قابل توجهی داشتند به طوریکه که در برخی از پروژه‌های ملی مسکن شاهد پیشرفت فیزیکی کمتر از ١٠ درصد بودیم. 

وی ادامه داد: علاوه بر این، پروژه مسکن مهر با مشکلاتی در حوزه زیرساخت‌ها و تاسیسات مواجه بودند که باید این مشکلات زیرساختی رفع می‌شدند و امکان تحویل واحد با مشکلات زیرساختی و تاسیساتی وجود نداشت. 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امروز با مدیریت تامین منابع در شهرهای جدید به دنبال کسری اعتبارات از محل تهاتر هستیم، گفت: برای بستن پرونده مسکن مهر و اتمام این پروژه در شهرهای جدید به ٢٣ هزار میلیارد تومان نیاز داریم. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید افزود: در دولت سیزدهم طرح اقدام ملی به پروژه نهضت ملی مسکن متصل شد و در پروژه نهضت ملی مسکن در کنار بحث ساخت مسکن، به دنبال این هستیم که در زمان تحویل واحد، احداث و تحویل زیرساخت‌ها و رسانه‌های خدماتی را در دستور کار داشته باشیم تا متقاضیان هم از زیست شخصی و هم زیست اجتماعی با کیفیت خوبی برخوردار باشند. 

جعفری درباره میزان مسکن مهر باقیمانده در شهرهای جدید اظهار داشت: ۶٠ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید باقی مانده بود که در طول یکسال گذشته ١٠ هزار واحد آن را تحویل دادیم و ۵٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده اما موضوع مهم این است که برخی از واحد‌های تحویل شده با نواقصی مواجه‌اند که باید این نواقص را برطرف کنیم. 

وی با بیان اینکه از ۵٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده ۴٠ هزار واحد مربوط به شهر جدید پردیس بوده‌ است، گفت: تلاش بر این است که تا پایان سال ٢٠ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده از پردیس را تا پایان سال تحویل دهیم و از این رو به اعتبارات از محل صندوق ملی مسکن نیازمندیم . 

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: البته ساخت حدود ٣ هزار مسکن مهر در پردیس در سال ٩٨ آغاز شده که این تعداد واحد از عقب ماندگی قابل توجهی مواجه هستند.

جعفری درباره اجرای گام دوم نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید گفت: گام اول را با ساخت ١٠٠ هزار واحد مسکونی آغاز کرده‌ایم که در بحث آماده‌سازی زمین به پیشرفت بیش از ۶۰ درصد و در بخش ساخت مسکن هم در گام اول به پیشرفت فیزیکی بیش از  ۱۰ درصد رسیده‌ایم و روز چهارشنبه ١١ آبان ماه هم علمیات اجرایی ١٠٠ هزار واحد در قالب گام دوم را آغاز کردیم. باید توجه داشت که پروژه نهضت ملی مسکن پروژه متقاضی محور است و براساس شرایط متقاضی و اینکه چه تعداد به مرحله افتتاح حساب برای دریافت تسهیلات رسیده‌اند، واحدها به مرحله اجرا می‌رسند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |