جمعه 24 فروردین، 1403

کدخبر: 1906 15:06 1393/02/29
‎رشد 151 درصدي دارايي هاي بانک سامان طي 5 سال

‎رشد 151 درصدي دارايي هاي بانک سامان طي 5 سال

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
‎رشد 151 درصدي دارايي هاي بانک سامان طي 5 سال

‎رشد 151 درصدي دارايي هاي بانک سامان طي 5 سال

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

امير اسماعيل کاظمي :مدير عامل بانك سامان : از سال 2009 تا 2013 دارايي هاي اين بانک به طور متوسط سالانه 151 درصد يعني 10 هزار و 790 ميليون دلار رشد داشته است
احمد طاهري در مراسم بهره برداري از نخستين واحد تخصصي صادراتي بانک سامان در شعبه ميرداماد افزود: اين بانک از نخستين بانک هاي خصوصي کشور بوده که از ابتدا هدف خود را نوآوري و ارائه خدمات ويژه به مشتريان قرار داده و نخستين بانکي بوده که انواع خدمات الکترونيک را به مشتريان عرضه کرده است‎.
‎وي با اشاره به محدوديت هاي بين المللي فراروي فعاليت نظام بانکي کشورمان تاکيد کرد که تلاش کارکنان بانک سامان به ويژه در بخش بين الملل در اين سال هاي چشمگير بوده و اين بخش برنامه هاي دقيقي را در راستاي خنثي کردن اين محدوديت ها اجرا کرده و خدمات ارزنده اي به فعالان بخش هاي واردات و صادرات کشور ارائه داده است‎.
‎مديرعامل بانک سامان ارائه تسهيلات ارزي لازم براي واردات کالا، مواد غذايي و دارويي همچنين تجهيزات پزشکي  و ارائه هرچه بهتر خدمات ارزي براي واردات کالا را از موفقيت هاي اين بانک در طول سال هاي تحريم عنوان کرد و ادامه داد: با وجود کاهش 11 درصدي واردات کل کشور در سال گذشته، بانک سامان سهم 13 درصدي خود ار کل واردات کشور معادل 6 ميليارد دلار را با انجام عمليات ارزي حفظ کرده است‎.
‎به گفته وي، عمليات ارزي 25 درصد از کل واردات مواد غذايي و 30 درصد واردات مواد دارويي و تجهيزات پزشکي از طريق بانک سامان انجام شده است‎.
‎طاهري با بيان اين نکته که بانک سامان اولين بانکي بود که در چارچوب توافقات اخير ژنو، نخستين اعتبارات اسنادي ارزي را گشايش کرد، اظهار داشت: اين بانک از بانک هاي عامل انجام فرآيندهاي بانکي طبق توافقنامه مذکور است‎.
‎وي به خدمات بانک سامان در جهت تامين احتياجات ضروري کشور در دوره اخير اشاره کرد و گفت: اين بانک در بخش صادرات نيز خدمات مناسبي نظير ارائه تسهيلات ريالي، نقل و انتقالات وجوه، صدور ضمانتنامه ها و گشايش اعتبارات اسنادي به صادرکنندگان ارائه داده است‎.
‎مديرعامل بانک سامان، حجم تسهيلات اعطايي اين بانک در بخش صادرات در سال گذشته را 135 هزار و 675 ميليون ريال و اعتبارات اسنادي صادراتي دريافتي از خارج به نفع مشتريان را در سال هاي 91 و 92 بيش از 103 ميليون و 112 هزار يورو ذکر کرد و افزود:بانک سامان براي تحقق اقتصاد مقاومتي هم روي توسعه صادرات تمرکز کرده است و تصميم دارد که خدمات ويژه اي را به صادرکنندگان ارائه کند و راه اندازي واحدهاي تخصصي صادراتي نيز در همين راستا برنامه ريزي شده است‎.
‎وي همچنين از تبديل اداره آموزش بانک سامان به آکادمي علوم بانکي خبر داد و ادامه داد: اين آکادمي تحت رياست دکتر احمد مجتهد رييس سابق پژوهشکده پولي و بانکي بانک مرکزي و نايب رييس هيات مديره بانک سامان شروع به کار کرده است‎.
‎طاهري اضافه کرد: قراردادي هم با موسسه آموزش دولتي فرانسه منعقد کرده ايم که بر اساس آن استاداني از دانشگاه هاي معتبر فرانسه در کنار استادان ايراني در اين آکادمي تدريس خواهند کرد.‏  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |