جمعه 31 شهریور، 1402

کدخبر: 8842 09:57:39 1393-10-20
کنسرت‌ها و کارگاه‌های جشنواره شهناز به چه دلیل لغو شدند؟

کنسرت‌ها و کارگاه‌های جشنواره شهناز به چه دلیل لغو شدند؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کنسرت‌ها و کارگاه‌های جشنواره شهناز به چه دلیل لغو شدند؟

کنسرت‌ها و کارگاه‌های جشنواره شهناز به چه دلیل لغو شدند؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

جشنواره استاد شهناز به دلیل ناهماهنگی‌های ایجاد شده از طرف برگزارکنندگان آن وضعیت نامشخصی دارد اما درباره این ناهماهنگی‌ها اظهارنظرهای مختلفی می‌شود.

کنسرت سینا سرلک و کارگاه‌های سبک شناسی فریدون شهبازیان و علی قمصری به دلیل عدم تبلیغات مسئولان جشنواره استاد شهناز لغو شده اما حجت‌الاسلام محمد قطبی(مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان) علت لغو کنسرت را صرفا عدم استقبال مردم می‌داند.
حجت‌الاسلام محمد قطبی در گفتگو با ایلنا؛ ضمن اظهار بی‌اطلاعی درباره وضعیت کارگاه‌ها درباره لغو کنسرت سینا سرلک گفت: لغو کنسرت‌ آقای سرلک به مشکلات تبلیغاتی جشنواره مربوط نمی‌شود. کنسرت‌های دیگر جشنواره به خوبی برگزار شده و اگر مشکل اطلاع‌رسانی بود، طبیعتا کنسرت‌های دیگر هم باید لغو می‌شد. متاسفانه مردم از کنسرت آقای سرلک استقبال نکردند که شاید این به دلیل ضعف اجرای گروه آقای سرلک بوده.
وی افزود: البته یکی از مشکلات این جشنواره، برگزاری انبوه کنسرت‌ها در یک فاصله زمانی کوتاه بود اما تمام برنامه‌های جشنواره به خوبی پیگیری می‌شود و اختتامیه هم روز جمعه طبق برنامه‌ها برگزار خواهد شد.
قطبی درباره حضور بانوان در اجرای کنسرت‌ها گفت: مشکلات حضور بانوان روی صحنه مربوط به گذشته است و من پیشتر هم گفتم که مشکلی برای حضور بانوان وجود ندارد. اگر گروهی بدون نوازندگان خانم به جشنواره آمده به ما مربوط نیست و اصفهان دیگر مشکلی برای حضور خانم‌ها روی صحنه ندارد.
پیشتر، رامین کاویان(دبیر اجرایی جشنواره استاد شهناز) درباره لغو کنسرت آقای سرلک به ایلنا گفته بود: متاسفانه چند ساعت مانده به برگزاری جشنواره تبلیغات ما بالا نبود برای کنسرت آقای سرلک تنها ۲۰ عدد بلیت فروش رفته است و من نمی‌دانم برای اجراهای دیگر نیز چه تدبیری بیندیشیم.
او ادامه داد: وقتی جشنواره‌ای با این وسعت برگزار می‌شود نیازمند تبلیغات دقیق هستیم اما شهرداری اصفهان تنها چند ساعت مانده به برگزاری جشنواره اجازه تبلیغات را از ما می‌گیرد. خودمان نیز ۴۸ ساعت است که تحت فشاریم و شرمنده همه هستیم.
فریدون شهبازیان که قرار بود کارگاه سبک‌شناسی خود را در جشنواره استاد شهناز برگزار کند؛ درباره لغو کارگاه خود گفت: متاسفانه شهرداری اصفهان جلوی تبلیغات جشنواره را گرفت و این مشکلات برای برگزاری کارگاه‌ها ایجاد شد. از طرف برگزارکنندگان جشنواره با من تماس گرفتند و گفتند: به دلیل عدم استقبال مردم که ناشی از مشکلات تبلیغاتی ایجاد شده برای ما بود، کارگاه شما لغو شده است.
درحالی که رامین کاویان(دبیر اجرایی جشنواره استاد شهناز) درباره لغو کارگاه‌ها به ایلنا گفته بود: حتی کارگاه‌های جشنواره نیز باید تعطیل شود استقبال به قدری کم بود که من مجبور شدم با آقای قمصری تماس بگیرم و بگویم به اصفهان نیایند. ما خجالت می‌کشیم که آقای قمصری تا اینجا بیایند و برای ۱۰ نفر صحبت کنند؛ علی قمصری درباره لغو کارگاهش می‌گوید: کارگاه من به دلیل مشغولیت‌هایم برای کنسرت شیپور صلح لغو شد.
قمصری ادامه داد: عجیب است که آقای کاویان می‌گویند با من تماس گرفتند و خبر لغو کارگاه‌ را به من دادند. من خیلی قبل‌تر به دلیل مشغولیت‌های برگزاری کنسرت شیپور صلح با ایشان تماس گرفتم و خبر دادم که نمی‌توانم بیایم. من در اصفها کنسرت‌هایی با اسقبال بی‌نظیر مردم برگزار کردم و این مسخره است که کارگاهم به دلیل عدم استقبال لغو شود.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |