چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 11352 15:18:43 1394-01-16
کمبود 3000مگاواتی برق برای تابستان 94قطعی شد

کمبود 3000مگاواتی برق برای تابستان 94قطعی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کمبود 3000مگاواتی برق برای تابستان 94قطعی شد

کمبود 3000مگاواتی برق برای تابستان 94قطعی شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

واکنش برقی‌ها به کسری آب سدها

گروه امورزیربنایی: یک مقام مسئول در توانیر با تشریح برنامه‌های تامین برق تابستان ۹۴، اعلام کرد: با توجه به کسری آب در سدها، کاهش ۲۵۰۰تا ۳۰۰۰مگاواتی مصرف برق تابستانی در دستور کار قرار گرفته است.

غلامرضا خوش خلق در جمع مدیران صنعت برق درباره مهمترین برنامه های مدیریت مصرف برق برای تابستان سال جاری، گفت: کاهش تلفات برق در سطح شبکه تولید، انتقال و توزیع به صورت جدی در دستور کار توانیر قرار گرفته است.

معاون هماهنگي توزيع توانير با اشاره به کاهش ۲درصدی تلفات برق در سال گذشته، تصریح کرد: عمده تلفات شبكه برق غير فني بوده و در حوزه مشتركان بايد فعاليت گسترده اي در كشور انجام شود.

این مقام مسئول با اعلام اینکه بخش‌هاي قرائت، بازرسي، نصب كنتور مرجع براي فيدرها و مراكز با تعداد اشتراك بالا و حذف كامل لامپ هاي پر مصرف از سطح واحدهاي تجاري به منظور کاهش تلفات برق و انرژی در صدر اولویت‌های سال جدید قرار گرفته است، اظهار داشت: واگذاري انشعاب به واحدهاي مسكوني فاقد شبكه زمين (ارت) ممنوع شده است.

خوش خلق از ابلاغ دستور العمل توقف واگذاري انشعاب به واحدهاي مسكوني فاقد شبكه زمين (ارت) در آینده ای نزدیک به ادارات و شرکت‌های برق استانی خبر داد و افزود: استفاده از GIS در روي شبكه هاي برق مي تواند در ارائه خدمات مطلوب، برداشت اطلاعات دقيق و ايمني شبكه تاثیرگذار باشد.

معاون هماهنگي توزيع توانير با اعلام اینکه پیک مصرف برق در سال گذشته حدود ۴۹هزار مگاوات بوده است، تاکید کرد: این در حالی است که سال گذشته با اجرای برنامه های متعدد حدود یک هزار و ۹۲۲مگاوات از پیک مصرف برق کاسته شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح های ذخيره عملياتي و تعطيلات تعميراتي نیروگاه‌ها به منظور مدیریت مصرف برق تابستانی، خاطرنشان کرد: براي سالجاري با توجه به كاهش بارندگي ها و تامين ۱۵درصدي برق كشور از سدها باید حدود ۲۵۰۰تا ۳۰۰۰مگاوات در مصرف برق کشور صرفه‌جویی حاصل شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |