یکشنبه 21 خرداد، 1402

کدخبر: 10372 16:01:49 1393-11-28
کمان هفت رنگ هنرمند آلمانی در موزه هنرهای معاصر تهران

کمان هفت رنگ هنرمند آلمانی در موزه هنرهای معاصر تهران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
کمان هفت رنگ هنرمند آلمانی در موزه هنرهای معاصر تهران

کمان هفت رنگ هنرمند آلمانی در موزه هنرهای معاصر تهران

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

نشست خبری نمایشگاه "اتوپینه" هنرمند آلمانی با حضور رییس موزه هنرهای معاصر تهران، سفیر آلمان ومسوولان این نمایشگاه سه شنبه ۲۸ بهمن در موزه برگزار شد.

مجید ملانوروزی؛ مدیر کل هنرهای تجسمی ورییس موزه هنرهای معاصر تهران در ابتدای این نشست گفت: موزه هنرهای معاصر تهران در راستای اهداف خود در کنار نمایش آثارگنجینه برنامه هایی را برای معرفی هنرمندان بزرگ وتاثیرگذار خارجی وجریان ها و سبک های هنری برگزار می کند ونمایشگاه اتوپینه از هنرمندان تاثیرگذار وبنیانگذار گروه ( صفر( در همین راستا برگزار می شود.
ملانوروزی ادامه داد: شیوه ها وسبک های هنری و برگزاری نمایشگاههایی برای معرفی وارائه آثار آنها از موضوعات مورد توجه موزه هنرهای معاصر تهران است آثار اتوپینه به عنوان هنرمندی با نگاه فلسفی که از شرق نیز متاثر است در موزه هنرهای معاصر تهران نمایش داده می شود.
رییس موزه هنرهای معاصر تهران افزود: در برگزاری این نمایشگاه سفارت آلمان، گالری برکنر، شرکت دی اچ ال برای انتقال آثار اتوپینه از سوییس، آلمان و آمریکا مشارکت کردند وامیدواریم همکاری ومشارکت ها در برنامه های هنری با کشور آلمان تداوم یابد. قبل از این نیز نمایشگاه آثار گونتر اوکر هنرمند آلمانی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شده است.
سفیر آلمان در ایران با اشاره به روابط دو کشور گفت: آلمان وایران در ابتدا به عنوان شرکای اقتصادی روابط تجاری دارند اما روابط فرهنگی دو کشور نیز اهمیت دارد و در حوزه های مختلف هنری موسیقی، تئاتر وعکاسی هنرمندان آلمانی در ایران برنامه اجرا کرده اند.
تیل برکنر؛ مدیر گالری برکنر در ادامه این نشست گفت: اتوپینه در جنگ جهانی دوم حضور داشت وبه خاطر شرایط جنگ در تاریکی زندگی می کرد اما با پایان جنگ دوباره چراغ ها روشن شدو برای اتوپینه نور سمبل صلح قرار گرفت. بعد از پایان جنگ اتوپینه وهنرمندان دیگری گروه (صفر) را تشکیل دادند.
برکنر ادامه داد: وقتی دعوتنامه موزه هنرهای معاصر تهران برای برگزاری نمایشگاه به دست اتوپینه رسید خوشحال شد اما متاسفانه در جولای سال گذشته از دنیا رفت. اتوپینه فلسفه خوش بینی در هنر وآثارش دارد و به دنبال دوستی وارتباط مشترک وبرداشتن دیوارها و مرزها است.
اتوپینه یک رویا پرداز بود وفکر می کرد چگونه قاب ها را از نقاشی آزاد کند وبا نور وشکستگی نور نقاشی سه بعدی وتصویر جدیدی ارائه کرد. بزرگترین اثر این هنرمند مربوط به سال ۱۹۷۲ است که رنگین کمان المپیک نام دارد. نمایشگاه آثار اتوپینه سه شنبه پنجم اسفند ماه ساعت ۱۷ در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح می شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |