جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 3715 14:29:44 1393-05-01
نوسان قیمت جهانی طلا در مرز سقوط و صعود

نوسان قیمت جهانی طلا در مرز سقوط و صعود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
نوسان قیمت جهانی طلا در مرز سقوط و صعود

نوسان قیمت جهانی طلا در مرز سقوط و صعود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : قیمت جهانی طلا پایین رکورد سه ماهه باقی مانده اما در کوتاه مدت با تداوم تنش‌های ژئوپلیتیکی حاصل از بحران‌های اوکراین و غزه که تقاضا برای پناهگاه مطمئن سرمایه را تقویت می‌کند، در بازه ۱۳۰۰ دلار مقاومت خواهد کرد

هر اونس طلا برای تحویل فوری در اواسط معاملات چهارشنبه بازار سنگاپور از ۱۳۰۶ دلار در روز سه شنبه به ۱۳۰۷ دلار رسید. در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰٫۱ درصد رشد قیمت، ۱۳۰۹ دلار معامله شد.
این فلز گرانبها از رکورد ۱۳۴۵ دلار در ۱۰ ژوییه افت کرده و هفته گذشته نخستین کاهش هفتگی در هفت هفته گذشته را پشت سر گذاشت.
طلا روز گذشته پس از انتشار آماری که نشان داد فروش خانه در آمریکا به بالاترین میزان در هشت ماه گذشته صعود کرده است و موجب شد ارزش دلار در برابر یورو به بالاترین سطح در هشت ماه گذشته برسد، ۰٫۵ درصد کاهش یافت.
بر اساس گزارش بلومبرگ، در حالیکه طلا سال گذشته پس از اعلام آغاز تعدیل محرک‌های مالی بانک مرکزی آمریکا با ۲۸ درصد سقوط قیمت روبرو شد اما از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون با تقاضا برای پناهگاه مطمئن سرمایه گذاری که در نتیجه تنش‌ها در اوکراین و خاورمیانه شکل گرفته است، ۸٫۸ درصد رشد داشته است.
تقاضای فیزیکی در آسیا که خانه خریداران بزرگی همچون چین و هند است، پس از خریدهای چشمگیر در سال گذشته به میزان چشمگیری کاهش یافته است و به گفته تحلیلگران، تنها یک کاهش قیمت قابل توجه موجب احیای این تقاضا خواهد شد.
به گفته معامله گران، بجز خریدهای فصلی و بالاتر از حد معمول در سال ۲۰۱۳، احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها خریداران را برای خرید بیشتر محتاط نگه داشته است. با این همه طلا اکنون پشتیبانی خوبی از تنش‌های جئوپلیتیکی در سراسر جهان دریافت کرده است.
میزان کاهش قیمت طلا در هفته گذشته پس از سرنگونی هواپیمای مسافری مالزیایی بر فراز اوکراین و کشته شدن ۲۹۸ سرنشین آن در پایان هفته کمتر شد. در حالیکه شدت تنش‌ها پس از اینکه روز سه شنبه جدایی طلبان طرفدار روسیه اجساد شماری از قربانیان این فاجعه را تحویل دادند، کاهش یافت اما اوضاع در خاورمیانه با ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه پرتنش باقی مانده و بازارها را همچنان تحت تاثیر خود قرار داده است.
در بازار دیگر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۲۰٫۹۶۱۷ دلار معامله شد. هر اونس پلاتین با ۰٫۱ افزایش قیمت، به ۱۴۸۸ دلار رسید و هر اونس پالادیم با ۰٫۴ درصد افزایش قیمت، ۸۷۶ دلار معامله شد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |