جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 1223 13:12 1393/01/29
قیمت طلا  کاهش یافت

قیمت طلا کاهش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت طلا  کاهش یافت

قیمت طلا کاهش یافت

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : با توجه به تعطیلی بازارهای بین المللی فلزات گرانبها در روز جمعه قیمت جهانی طلا در آخرین ساعات مبادلات روز پنج شنبه به پایین ترین حد خود در دو هفته اخیر رسید .
به گزارش پایگاه مارکت واچ، امیدواری سرمایه گذاران بین المللی نسبت به بهبود شرایط اقتصادی آمریکا و نگرانی از کاهش تقاضای چین موجب شد تا قیمت طلا بار دیگر به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس برسد.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در آخرین لحظات مبادلات روز گذشته با ۰٫۷ درصد کاهش به کمتر از ۱۲۹۴ دلار رسیده که این پایین ترین رقم در دو هفته اخیر به شمار می رود.
قیمت جهانی طلا طی هفته جاری با کاهش ۱٫۹ درصدی روبرو شده است. قیمت هر اونس نقره نیز روز گذشته با ۰٫۲ درصد کاهش به کمتر از ۱۹٫۶۰ دلار رسیده است. قیمت نقره نیز طی هفته گذشته با کاهش ۱٫۸ درصدی روبرو شده است.
کاهش تعداد بیکاران آمریکایی و افزایش تولیدات صنعتی این کشور طی ماه گذشته تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار و کاهش قیمت جهانی طلا داشته است.
به گزارش طلا ، اظهارات اخیر ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا مبنی بر نگرانی از افزایش ارزش یورو و اجرای سیاست های انبساطی می تواند موجب کاهش ارزش یورو در برابر دلار شود.
تحلیل تکنیکال بیزینس لاین از روند تحولات قیمت طلا
در حالی که قیمت جهانی طلا روز گذشته بار دیگر با کاهش روبرو شده و به کمتر از ۱۳۰۰ دلار در هر اونس رسیده تحلیل تکنیکال نشان می دهد که در صورت رسیدن قیمت این فلز زرد به ۱۳۱۰ دلار بهترین فرصت برای فروش خواهد بود.
به گزارش پایگاه اینترنتی بیزینس لاین، بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا و نگرانی نسبت به تقاضای چین تاثیر منفی زیادی بر قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر داشته است.
بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا سرمایه گذاران بیشتری را برای خرید دلار و اوراق قرضه آمریکا تشویق کرده و تقاضا برای طلا به شدت کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی ۱۲۸۵ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح احتمال کاهش بیشتر قیمت طلا به ۱۲۷۷ و حتی ۱۲۴۵ دلار نیز وجود دارد.
از سوی دیگر سطح مقاومتی قیمت طلا در این شرایط ۱۳۱۵ دلار خواهد بود و در صورت شکسته شدن این سطح قیمت این فلز زرد به زودی به ۱۳۳۲ تا ۱۳۴۵ دلار خواهد رسید.
توصیه فعالان بازار به سرمایه گذاران این است که در صورت افزایش قیمت طلا به ۱۳۱۰ دلار بهترین فرصت برای فروش خواهد بود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |