یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 12714 15:01:14 1394-02-27
قیمت طلا به سوی افزایش تا مرز 5000 دلاری پیش می رود

قیمت طلا به سوی افزایش تا مرز 5000 دلاری پیش می رود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
قیمت طلا به سوی افزایش تا مرز 5000 دلاری پیش می رود

قیمت طلا به سوی افزایش تا مرز 5000 دلاری پیش می رود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک کاپیتال تاکید کرد که علی رغم عملکرد قیمت طلا در ماه های اخیر ، به نظر می رسد که این فلز گرانبها در حال حرکت به سوی رکورد 5000 دلاری در هر اونس است

. مارکت واچ گزارش می دهد: پیتر شیف رئیس موسسه سرمایه گذاری یورو پاسیفیک در حالی تصریح کرد که احتمال افزایش قیمت طلا به 5000 دلار در هر اونس وجود دارد که قیمت این فلز زرد در پایان مبادلات هفته گذشته به 1225 دلار رسیده است. بر اساس این گزارش اظهار نظر پیتر شیف به این معنا خواهد بود که قیمت طلا با رشد 300 درصدی روبرو می شود. قیمت طلا در هفته گذشته با رشد 3 درصدی روبرو شده ولی همچنان فاصله زیادی تا مرز 1900 دلاری در سال 2011 میلادی دارد.

عملکرد قیمت طلا در ماه های اخیر چندان درخشان نبوده است. پیتر شیف در ادامه تصریح کرد که هیچ محدودیتی برای افزایش قیمت طلا در سال های آینده وجود ندارد. این مساله تحلیل نادرستی است که بگوییم قیمت طلا تنها تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا با کاهش روبرو خواهد شد. رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست امسال به کمتر از 0.2 درصد رسیده و آمارهای مربوط به ایجاد فرصت های شغلی جدید و خرده فروشی و تولیدات صنعتی در ماه آوریل نیز مایوس کننده بوده است.

در عین حال پایگاه اینترنتی کیتکو، در نظرسنجی خود از 314 نفر شرکت کننده گزارش داد که از این تعداد 162 نفر معادل 52 درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا طی هفته آینده با افزایش روبر خواهد شد و 101 نفر معادل 32 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای دادند و 51 نفر معادل 16 درصد نیز اعلام کردند که قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت. بر اساس این گزارش در نظرسنجی از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا نیز 18 نفر شرکت کردند که از این تعداد نیز 11 نفر معادل 61 درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

2 کارشناس اقتصادی معادل 11 درصد نیز به کاهش قیمت طلا رای داده اند و 5 نفر معادل 28 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت. برای سومین هفته متوالی خوانندگان کیتکو نیوز روند قیمت طلا در هفته ای که گذشت را درست پیش بینی کرده اند. در نظرسنجی هفته گذشته بیش از 45 درصد خوانندگان کیتکو نیوز به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 3.1 درصدی روبرو شده است که این بهترین عملکرد قیمت طلا در 4 ماه گذشته به شمار می رود. به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده به شدت تحت تاثیر آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. روشن شدن وضعیت بحران مالی و بدهی یونان نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |