چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 13335 12:24:43 1394-03-26
عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ایرانگردی و جهانگری؛  سونامی گردشگران خارجی در راه است

عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ایرانگردی و جهانگری؛ سونامی گردشگران خارجی در راه است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ایرانگردی و جهانگری؛  سونامی گردشگران خارجی در راه است

عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ایرانگردی و جهانگری؛ سونامی گردشگران خارجی در راه است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ایرانگردی و جهانگری با اشاره به آنکه سونامی گردشگران خارجی بعد از توافق هسته ای در راه است، گفت: طی پنج سال آینده نزدیک به ٢٠ میلیون گردشگر خارجی ممکن است به کشور بیایند.

محسن قریب روز سه شنبه در حاشیه دومین روز از نهمین همایش سراسری مدیران گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی در مجتمع جهانگردی دیزین در گفت و گو با ایرنا، با بیان آنکه ایران به لحاظ میراث فرهنگی و تاریخی جزء ۱۰ کشور برتر جهان است، اظهار داشت: با وجود این رتبه، متاسفانه سهم ایران در صنعت گردشگری بسیار اندک است.

وی رتبه ایران در صنعت گردشگری را یکصد و سی و دومین و به لحاظ درآمدی یکصد و شصتمین در بین ۱۸۰کشور جهان اعلام کرد.

قریب با اشاره به موضوع تحریم ها گفت: تردیدی نیست تحریم ها در حوزه گردشگری مشکلاتی را ایجاد می کند اما در همین شرایط گردشگران اندکی که به ایران سفر می کنند از برخورد ایرانیان کاملا راضی هستند و تحت تاثیر مهمان نوازی ایرانیان قرار گرفته اند.

مدیرعامل شرکت ایرانگردی و جهانگری توضیح داد: تحت تاثیر قرار گرفتن گردشگران خارجی در حالی است که تبلیغات منفی زیادی در خارج از کشور علیه ایران می شود.

به گفته قریب، آژانس هایی که در خارج از کشور فعال هستند باید در زمینه جذب گردشگر به گونه ای فعال شوند که تبلیغات منفی علیه ایران را خنثی کنند.

وی در خصوص وضعیت زیرساخت ها در این بخش، اظهار داشت: در زمینه زیرساخت های صنعت گردشگری، مشکلات زیادی داریم و این در حالی است که با نیازهای جدید بازار صنعت یادشده، تطابق نداریم.

عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت ایرانگردی و جهانگری؛ تعداد هتل های شرکت ایرانگردی و جهانگری برای پذیرش گردشگر را ٧٠ هتل عنوان کرد و گفت: همچنین فقط هفت هزار اتاق داریم که سالانه ٣۵٠ هزار نفر را بیشتر نمی توانند، پاسخگو باشند.

وی معتقد است: در صورت سونامی گردشگری در پنج سال آینده، زیرساخت ها برای پذیرش گردشگری مناسب نیست در حالیکه برای استقبال از این همه گردشگر نیاز به ساخت ٢٠٠ هتل داریم.

وی ادامه داد: نه تنها هتل کم داریم بلکه در زمینه ترانسفر گردشگر نیز مشکل وجود دارد. مشکل جابه جایی از رفتار رانندگان با توریست ها تا نداشتن امکانات مناسب بخصوص در خودروها برای جابه جایی گردشگران (داشتن کولر و یا سیستم صوتی که راهنما بتواند با گردشگران صحبت کند) را شامل می شود.

قریب با مقایسه ایران و کشورهایی که توریسم بخش مهمی از درآمد آن کشورها را تشکیل می دهد، گفت: برخی از کشورهای اروپایی و ترکیه سالانه بیش از ۱۰میلیون گردشگر خارجی را پذیرا هستند اما متاسفانه ما در مقابل زیرساخت های ایجاد شده کشورهای یادشده حرفی برای گفتن نداریم.

قریب با بیان آنکه تعداد گردشگران جهان سالانه برابر با ۱٫۲ میلیارد نفر است، ادامه داد: از محل این تعداد گردشگر ۱٫۱ تریلیون دلار درآمد حاصل می شود.

وی تعداد شاغلان مستقیم در این صنعت را ۳۵۰ میلیون نفر ذکر و تصریح کرد: ۱۰ درصد از شاغالان جهان، در این بخش فعال هستند.

وی در خصوص حضور شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی در بورس گفت: حضور در بورس برای سرمایه گذاری بیشتر در بخش گردشگری است که می توان از هزاران میلیارد تومان سرمایه های مردم برای توسعه هتل های وابسته به این مجموعه یاری گرفت.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |