دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 2825 14:01 1393/04/08
شاهد رفتارهای هیجانی در بورس هستیم

شاهد رفتارهای هیجانی در بورس هستیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
شاهد رفتارهای هیجانی در بورس هستیم

شاهد رفتارهای هیجانی در بورس هستیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : برخی سهامداران که هم از تجربه و هم از هوش کافی در بازار برخوردارند در این شرایطی که قیمت ها مناسب خرید است، پرتفوی خود را قوی می کنند تا در آینده ای نزدیک سود قابل توجهی را به دست بیاورند

سید محمد حسینی عبداللهی، مدیرعامل کارگزاری آبتین استاک، در خصوص روند اخیر بازار اظهار داشت: رشدهای چشمگیر بازار در سال گذشته، تعدیل را در سال جدید به همراه آورده است و این روند بی منطق نیست.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: سهامدارانی که برای کوتاه مدت وارد بازار می شوند باید به این نکته توجه داشته باشند که سود مناسب آنها با ریسک بسیار بالایی همراه است و در صورت پذیرش چنین شرایطی وارد بازار شوند نه به این صورت که در شرایط هیجانی سهامی را در قیمت بالا بخرند و در قیمت پایین با ضرر بسیار هنگفتی خارج شوند.
وی ادامه داد: در این میان سرمایه گذارانی که صبور هستند می توانند سودهای مناسبی را کسب کنند معمولا بهترین خصلتی که شرایط کنونی بازار موجب رشد سرمایه سهامدار می شود، صبر، است. بازار افت و خیزهای این چنینی را زیاد از سر گذرانده است و سهامداران باید در این زمینه مانند یک سهامدار باتجربه عمل کنند و آگاه باشند که اگر در این شرایط هیجانی سهمی را به قیمت پایین از دست بدهد، دیگر نمی تواند دوباره آن سهم را با آن قیمت به دست بیاورد .
عبداللهی در خصوص زیرکی برخی سهامداران در شرایط کنونی بازار گفت: اما برخی سهامداران که هم از تجربه و هم از هوش کافی در بازار برخوردارند در این شرایطی که قیمت ها مناسب خرید است، پرتفوی خود را قوی می کنند تا در آینده ای نزدیک سود قابل توجهی را عاید شوند.
مدیر عامل کارگزاری آبتین استاک درباره  انتشار اوراق تبعی خاطرنشان ساخت: اوراق تبعی نیز راهکار خوبی است تا به رشد بازار سرمایه کمک کند به نظر می رسد، به تدریج این اوراق تاثیر خود را بر بازار می گذارند چون قیمت هایی که برای این ابزار معاملاتی تعیین شده قطعا قیمت های کارشناسی شده است.
عبداللهی اظهار داشت: برای اطمینان خاطر سهامداران می توان اوراق تبعی را یک نوع بیمه سهام در نظر گرفت که می تواند در وضعیت بازار تاثیر بگذارد.
وی در پایان متذکر شد: معتقدم به طور کل بازار در زمانی که با رشد هیجانی رو به رو است احتیاج به توجه بیشتری دارد تا زمانی که با نوسان همراه است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |