دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 2061 15:08 1393/03/04
سرمایه بانک شهر 4 برابر می شود

سرمایه بانک شهر 4 برابر می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
سرمایه بانک شهر 4 برابر می شود

سرمایه بانک شهر 4 برابر می شود

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

 امیر اسماعیل کاظمی : مدیرعامل بانک شهر از افزایش سرمایه این بانک از 400 میلیارد تومان به یکهزار و 600 میلیارد تومان تا پایان سال جاری خبر داد .
 حسین محمد پورزرندی در جمع خبرنگاران با اشاره به این نکته که بانک شهر هم اکنون پایین ترین سرمایه را در نظام بانکی کشور دارد، گفت: افزایش سرمایه تا 800 میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران و از 800 میلیارد تومان تا یکهزار و 600 میلیارد تومان از محل تجدید ارزیابی و فروش مازاد دارایی ها صورت خواهد گرفت.
وی با تاکید بر این نکته که بانک شهر به بانک مرکزی قول داده است تا نسبت دارایی ها به سرمایه بانک تا پایان سال به 40 درصد برسد، ادامه داد: هم اکنون این نسبت خیلی بالا است که با افزایش چهار برابری سرمایه و با فروش دارایی ها در قالب تسهیلات و واگذاری پروژه ها، این نسبت تعدیل خواهد شد.
پورزرندی همچنین از راه اندازی هلدینگ های ساختمانی، انرژی و نفت و گاز و IT از سوی بانک شهر در آینده ای نزدیک خبر داد.
وی با اشاره به این نکته که بانک شهر صندوق مالی شهرداری ها نیست که هر وقت خواستند از آن پول برداشت کنند، اظهار داشت: هم اکنون کمتر از یک درصد منابع بانکی به پروژه های شهری اختصاص دارد این درحالی است که 70 درصد جمعیت کشور در شهرها ساکن اند و پروژه های شهری به صورت مستقیم با زندگی اکثریت مردم عجین است و به ثمرنشستن این پروژه ها باعث ایجاد رضایت در شهروندان می شود ضمن این که پروژه های شهری سودآوری بالایی هم دارند.
مدیرعامل بانک شهر وظیفه اصلی بانک شهر را تامین مالی این پروژه ها خواند و گفت: از وقتی که بانک شهر پا به عرصه گذاشته است بانک های دیگر هم کم و بیش در این زمینه فعال شده اند.
وی از راه اندازی سامانه نظارت همگانی در بانک شهر با شماره تلفن چهاررقمی 8655 خبر داد و اظهار داشت: با استفاده از این سامانه مشتریان می توانند مستقیما شکایت ها، انتقادات و پیشنهادات خود را با مدیریت ارشد بانک در میان بگذارند.
پورزرندی به مشارکت بانک شهر در تامین مالی پروژه های شهری در شهرهای مختلف کشور اشاره کرد و گفت: از جمله این پروژه ها در شهر اهواز، تامین مالی حمل و نقل عمومی شهر همچنین طراحی محوطه کارون و اروندرود و ساخت مجتمع تفریحی و گردشگری برای شهروندان است.
وی از طراحی کارت های شهروندی با هدف سرمایه گذاری پول های خرد مردم در پروژه های شهری خبر داد و یادآور شد: تمامی خدمات شهری اعم از حمل و نقل عمومی و خرید  از طریق این کارت ها به شهروندان ارائه می شود.
مدیرعامل بانک شهر اضافه کرد: برای ساخت پنج سامانه زیرساخت شهر هوشمند نیز قرارداد منعقد کرده ایم که مردم تمامی خدمات بانکی و شهری را از طریق این سامانه ها دریافت خواهند کرد.
پورزرندی با بیان این نکته که معاونت توسعه منابع انسانی در این بانک با هدف جذب سخت و حرفه ای نیروی انسانی تشکیل شده است گفت: با شکل گیری این معاونت، نیروهای جوان و متخصص در بانک جذب خواهند شد تا ویترین زیبایی از بانک شهر در معرض دید عموم قرار دهند.
اعطای تسهیلات بانک شهر؛ مساعدت به نیازمندان در بهشت زهرا
مدیرعامل بانک شهر، توسعه خدمات بانکداری اجتماعی در دوره جدید مدیریتی بانک شهر را سیاست اصولی این بانک خواند و در همین زمینه از اعطای تسهیلات خدمات کفن و دفن به افراد نیازمند خبر داد.
دکتر حسین محممدپورزرندی در نخستین نشست خبری خود با رسانه‌های گروهی اظهار داشت: در شرع مقدس اسلام، همیاری و مساعدت با خانواده مصیبت‌دیده که عزیزی را از دست داده‌اند، امری مورد تاکید بوده و از این جهت بانک شهر با هماهنگی سازمان بهشت زهرا(س) اقدام به اعطای تسهیلات به خانواده‌های معزای نیازمند برای انجام امور کفن و دفن می‌نماید.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |