یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2724 14:59 1393/04/02
در شرایط کنونی دلایل زیادی برای خرید طلا وجود دارد

در شرایط کنونی دلایل زیادی برای خرید طلا وجود دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
در شرایط کنونی دلایل زیادی برای خرید طلا وجود دارد

در شرایط کنونی دلایل زیادی برای خرید طلا وجود دارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : کارشناس برجسته موسسه مالی بلانچارد تاکید کرد: در شرایط کنونی دلایل زیادی وجود دارد که خرید طلا در بازارهای بین المللی را توجیه پذیر و منطقی می کند

به گزارش سی ان ان، دونالد دویل استراتژیست برجسته موسسه بلانچارد تصریح کرد: نگرانی های ناشی از تشدید تنش های سیاسی در جهان به خصوص اوضاع عراق و بحران اوکراین نشان می دهد که طلا هنوز بهترین کالایی است که می تواند دارایی و سرمایه مردم را در برابر نااطمینانی ها بیمه کند.
بر اساس این گزارش وی افزود: سرمایه گذاران بین المللی پس از اظهارات اخیر جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز برای خرید طلا تشویق شده اند. یلن بار دیگر بر این مساله تاکید کرده است که فدرال رزرو تصمیمی برای افزایش نرخ بهره در شرایط کنونی ندارد.
برخی سرمایه گذاران بر این باورند که در شرایطی که ارزش دلار آمریکا با کاهش روبرو می شود طلا بهترین سرمایه گذاری به شمار می رود. البته برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند افزایش قیمت طلا در شرایط کنونی کاملا موقتی و زود گذر خواهد بود.
به گزارش طلا ، کارلوس سانچز کارشناس ارشد موسسه سی پی ام گروپ تاکید کرد: نگرانی های سیاسی تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته ولی به نظر من این روند در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت و در بلند مدت قیمت طلا بار دیگر با افت روبرو خواهد شد.
افزایش تولیدات صنعتی چین به نفع قیمت طلا خواهد بود
میزان فعالیت ها و تولیدات صنعتی چین طی ماه ژوئن برای نخستین بار در ۶ ماه گذشته با افزایش روبرو شده که این مساله نشانگر بهبود وضعیت اقتصادی چین بوده و به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.
به گزارش رویترز، تازه ترین آمارهای اقتصادی موسسه اچ اس بی سی نشان می دهد که شاخص تولیدات صنعتی چین طی ماه ژوئن با افزایش چشمگیری روبرو شده است.
این برای نخستین بار در ۶ ماه اخیر است که شاخص تولیدات صنعتی چین با افزایش همراه شده است. این مساله نشانگر ثبات اقتصادی چین بوده و به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود.
بر اساس این گزارش سیاستمداران دولت چین در ماه های اخیر قول داده اند تا برای افزایش رشد و رونق اقتصادی اقدامات بیشتری را انجام دهند.
چین دومین اقتصاد بزرگ جهان است که بزرگترین بازار طلای دنیا را در اختیار دارد. تحولات اقتصادی چین به خصوص در زمینه تولیدات صنعتی و نرخ تورم تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا دارد.
شاخص تولیدات صنعتی چین نخستین آمار اقتصادی مهمی است که در هفته جاری می تواند بر قیمت طلا تاثیرگذار باشد. این شاخص طی ماه ژوئن به بیش از ۵۰٫۸ واحد رسیده است. این شاخص در ماه می نیز به ۴۹٫۴ واحد رسیده بود.
به گزارش طلا ، این نخستین بار از ماه دسامبر ۲۰۱۳ است که شاخص تولیدات صنعتی چین با افزایش روبرو شده است. پیش بینی می شود دولت چین برای دستیابی به هدف رشد اقتصادی ۷٫۵ درصدی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی سیاست های محرک پولی و مالی بیشتری را اتخاذ خواهد کرد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |