یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2340 14:52 1393/03/17
تشکیل کنسرسیوم بانکی برای پروژه نفتی

تشکیل کنسرسیوم بانکی برای پروژه نفتی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تشکیل کنسرسیوم بانکی برای پروژه نفتی

تشکیل کنسرسیوم بانکی برای پروژه نفتی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :مدیر عامل بانک رفاه گفت: انتظار داریم که یک کنسرسیوم بانکی در کشور برای اجرای پروژه بزرگ پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه تشکیل شود تا همه بانک ها بتوانند به اجرای سریع آن کمک کنند

.
محمد رضا نظری در جلسه پیگیری مصوبات سفر رهبری به استان کرمانشاه که با حضور جمعی از مدیران نظام بانکی کشور و مسئولان استان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه پروژه پالایشگاه آناهیتا یکی از بزرگترین پروژه های سفر مقام معظم رهبری به استان است گفت: طرح پالایشگاه آناهیتا یک طرح بسیار بزرگ است که اجرای آن تنها از عهده یک، دو و یا سه بانک عامل بر نمی آید و نیاز به تشکیل یک کنسرسیوم بانکی دارد.
وی تاکید کرد: اگر بتوانیم پروژه بزرگ پالایشگاه آناهیتا را انجام دهیم، یقیناً بخش عمده ای از مشکلات استان کرمانشاه مرتفع خواهد شد.
نظری گفت: توجه به مصوبات سفر مقام معظم رهبری در حوزه بانکی همواره مورد تاکید مسئولان بانک رفاه کارگران در استان کرمانشاه بوده و هست.
وی ادامه داد: از تمامی مصوباتی که در جریان سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه مربوط به بانک رفاه کارگران بوده تاکنون 35 درصد آن پرداخت شده و 30 درصد دیگر هم در مرحله انعقاد قرارداد قرار دارد.
مدیر عامل بانک رفاه کارگران گفت: 21 درصد دیگر از مصوبات این سفر در حوزه بانک رفاه کارگران در حال حاضر در مرحله بررسی مدارک قرار دارد که در مجموع تلاش خواهیم کرد تا پایان سالجاری بیش از 90 درصد سهم بانکی خود را بپردازیم.
نظری در ادامه با بیان اینکه ایران یک کشور بانک محور است و تمامی توجهات در انجام پروژه ها به بانک هاست، گفت: این در حالی است که در جهان میانگین پرداخت تسهیلات برای انجام پروژه ها از سوی بانک ها 30 تا 35 درصد است و مابقی هزینه ها از دیگر مبادی پرداخت می شود.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |