یکشنبه 09 مهر، 1402

کدخبر: 14889 13:54:21 1394-05-25
تسهیلات گمرک جهت صادرات در پساتحریم

تسهیلات گمرک جهت صادرات در پساتحریم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
تسهیلات گمرک جهت صادرات در پساتحریم

تسهیلات گمرک جهت صادرات در پساتحریم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

مدیر دفتر صادرات گمرک:

مدیر دفتر صادرات گمرک ایران با اشاره به تسهیلات گمرک درشرایط پساتحریم گفت: ارائه خدمات تمام وقت جهت صادرات به خصوص درگمرکات مرزی از الویتهای این سازمان است.

حسن علیدوستی مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تسهیلات گمرک گفت: در سال جاری تسهیلات مورد نظر گمرک در پیش از 20بند تدوین و ابلاغ شد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به کارگیری سامانه جامع گمرکی و تجهیزات پیشترفته برای کاهش مراجعه صاحبان کالا به گمرک و کاهش هزینه‌های گمرکی اشاره کرد.

وی افزود: پذیرش ضمانت نامه گمرکی به جای پرداخت نقدی عوارض و ارائه خدمات تمام وقت برای صادرات در گمرکات مرزی از دیگر تسهیلات ارائه شده از سوی گمرک است.

علیدوستی تصریح کرد: عدم ارسال مکرر نمونه‌های آزمایشگاهی برای کالاهای صادراتی و ارسال رندم و نیز بازنگری ضوابط سامانه انتخاب اتوماتیک مسیر اظهارنامه با این نگاه که کالاهای واحدهای تولیدی در مسیر قرمز قرار نگیرند از دیگر برنامه‌های گمرک در سال جاری است.

به گفته مدیر کل دفتر صادرات گمرک امکان ارزیابی در محل و همچنین حمل یکسره عدم تخلیه کالا در گمرک و نیز کاهش محدودیت درگمرکات اختصاص و پذیرش انواع کالاهای صادراتی در همه گمرکات از دیگر تسهیلاتی است که در دستور کار گمرک ایران قرار دارد.

مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران با اشاره به شرایط تجارت خارجی ایران پس از رفع تحریم گفت: رفع تحریم موجب کاهش هزینه‌های صادرات خواهد شد و مقصد کالاهای صادراتی ایران تنوع پیدا خواهد کرد.

وی افزود: همچنین در شرایط صادرات در برخی کالاها که تاکنون عوارض دریافت می‌شد بازنگری شده و محدودیت‌ها و موانع صادرات رفع خواهد شد.

به گفته علیدوستی تاکنون 92درصد کشورهای مقصد کالاهای صادراتی ایران کشورهای آسیایی بودند که بعد از تحریم این کشور‌ها تنوع پیدا کرده و میزان صادرات نیز افزایش می‌یابد.

مدیر کل دفتر صادرات گمرک ایران با اشاره به میزان صادرات در چهارماهه نخست سال جاری گفت: در مدت یادشده 14 میلیارد و 15 میلیون دلار کالا از ایران صادر شد که چین، عراق، امارات متحده عربی، هند و افغانستان کشورهای مقصد کالاهای صادراتی هستند.

وی همچنین با اشاره به میزان صادرات فرش و پسته در مدت یادشده گفت: در این مدت 194میلیون دلار فرش و 84 میلیون دلار پسته در ایران صادر شد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |