چهارشنبه 15 آذر، 1402

کدخبر: 2004 14:34:12 1393-03-03
بورس پشت سر رونق اقتصادی حرکت می کند

بورس پشت سر رونق اقتصادی حرکت می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
بورس پشت سر رونق اقتصادی حرکت می کند

بورس پشت سر رونق اقتصادی حرکت می کند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارسرمایه : شرایط کلی حاکم بر کشور خبر از رونق اقتصادی دارد بدین ترتیب وضعیت شرکت ها نسبت به سال گذشته به مراتب بهتر خواهد شد و همین امر منجر به بازدهی مناسب و معقول در بورس می شود .
مصطفی امید قائمی مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان با بیان مطلب فوق گفت: شرکت ها در صورت های مالی سال 92 بعضاً یا در حد پیش بینی ها و در تعدادی از گروه، عملکرد بهتری از پیش بینی ها داشته اند و برخی شرکت ها هم سه ماهه آخر سال عملکرد بهتری نسبت به کل سال 92 داشتند.
وی درباره شرایط امسال شرکت ها نیز گفت: معتقدم شرکت های بورسی امسال به طور حتم از لحاظ سودآوری روند بهتری خواهند داشت.
مدیر عامل سابق فرابورس خاطر نشان کرد: بسیاری از پتروشیمی هایی که مصرف گاز دارند و در طول سال با مشکل قطعی گاز مواجه می شوند با افتتاح تعدادی از فازهای گازی پارس جنوبی در اواسط سال، این مشکل رفع می شود. از طرفی شرایط رونق اقتصادی که بوجود آمده است به شرایط شرکت ها کمک می کند.
این کارشناس ارشد بازار سرمایه با اشاره به باز شدن سیستم بانکی بعد از رفع تحریم ها گفت: برنامه شرکت ها برای کاهش هزینه های مالی قطعاً در سودآوری شرکت ها مؤثر خواهد بود علاوه بر اینکه سیاستهای دولت در جهت رونق اقتصادی کشور می تواند اوضاع شرکت ها را بهتر کند.
قائمی درباره بهبود شرایط شرکت ها و اثر آن در بازار سرمایه گفت: طبیعتاً بهبود شرایط شرکت ها منجر به روند رو به رشد بورس می شود، البته انتظاری که امسال از بازدهی بازار سرمایه می رود کسب بازدهی معقول و البته بهتر از بازارهای رقیب است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |