دوشنبه 07 اسفند، 1402

کدخبر: 2729 15:41 1393/04/03
به دروغ ‌پردازي‌هاي حقوق بشري عليه ايران پاسخ مي‌دهيم

به دروغ ‌پردازي‌هاي حقوق بشري عليه ايران پاسخ مي‌دهيم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
به دروغ ‌پردازي‌هاي حقوق بشري عليه ايران پاسخ مي‌دهيم

به دروغ ‌پردازي‌هاي حقوق بشري عليه ايران پاسخ مي‌دهيم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وزير امور خارجه در خصوص مقابله بااتهامات حقوق بشري غرب عليه کشورمان گفت: هم بايد جلوي بهانه‌ها را گرفت و هم به دروغ پردازي‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران در صحنه بين الملل پاسخ داد


.
به گزارش مهر، محمد جواد ظريف وزير امور خارجه در حاشيه جلسه کميته هماهنگي ستاد حقوق بشر قوه قضائيه گفت: موضوع حقوق بشر از مباحث بسيار مهمي است که ايران در اين زمينه داراي ديدگاه و حرف هاي جديد در صحنه بين الملل است.
وي تاکيد کرد: همانطور که مقام معظم رهبري در آستانه انتخابات اخير از حق الناس نام بردند و مفهوم جدي جديدي به مفاهيم بين المللي حقوق بشر افزوده شد، ضروري است با هماهنگي جدي در صحنه داخلي ، در عرصه بين المللي حضور فعال داشته باشيم.
ظريف گفت: مجموعه نظام و قوه قضائيه با ايجاد ستاد حقوق بشر ، زمينه ساختاري براي شکل گيري جدي چنين کاري فراهم کرده اند و بنده در اين جلسه شرکت کردم تا اقدامات وزارت امورخارجه به عنوان بخشي از اين ستاد را در زمينه حقوق بشر مرور کنيم.
رئيس دستگاه ديپلماسي همچنين در پاسخ به پرسش ديگري درباره اقدامات اين دستگاه براي مقابله بااتهامات حقوق بشري غرب عليه کشورمان گفت: ايران به عنوان نظامي که بر مبناي تعاليم اسلامي، هم پيگيري حقوق شهروندان خود و هم پيگيري حقوق بشر به عنوان موضوع جدي بين المللي را در دستور کار داشته و دارد، حرف براي گفتن دارد و بايد در عرصه بين المللي در اين زمينه حضور فعال داشته باشد.
وي تاکيد کرد: بايد هم جلوي بهانه ها را گرفت و هم به دروغ پردازي ها عليه جمهوري اسلامي ايران در صحنه بين الملل پاسخ داد.
دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه نيز در حاشيه جلسه کميته هماهنگي ستاد حقوق بشر قوه قضائيه، حقوق بشر را ميدان مثبت فعاليت جمهوري اسلامي ايران دانست و براقدام فعال و استفاده درست از اين عرصه تاکيد کرد.
جواد لاريجاني با اشاره به حضور وزير امورخارجه به عنوان ميهمان ويژه اين جلسه گفت: آقاي دکتر ظريف صرفنظر از سمتش يکي از معدود کارشناسان برجسته کشور در موضوع حقوق بشر است که سال هاي زياد از نزديک با او همکاري داشته ام.
لاريجاني افزود: وزارت خارجه در پيشبرد اهداف نظام به ويژه در موضوع حقوق بشر ، نقش بسيار کليدي دارد و بخش عمده کار حقوق بشر ، بحث ديپلماسي هم هست.
دبير ستاد حقوق بشر قوه قضائيه همچنين در پاسخ به پرسشي درباره اقدامات اين قوه براي مقابله با گزارش مغرضانه احمد شهيد عليه کشورمان گفت: ما با گزارشگري سر دعوا نداريم موضع عمومي نظام اين است که گزارشگري، کار بسيار درستي است منتهي آن را کار حرفه اي مي دانيم که چارچوب بين المللي دارد و گزارشگر هم بايد هنجارها را در اين باره رعايت کند.
وي افزود: مشکل ما با " احمد شهيد "، شخصي نيست بلکه درباره نحوه رفتار و در نظر نگرفتن مباني گزارشگري اوست و اشکالات فاحشي در کارش وجود دارد.ما در يکي از جلسات ، اين موضوع را به خانم بيلاي ، کميسارياي حقوق بشر سازمان ملل منعکس کرديم و او قول داد کميته اي براي بررسي اين نکات تشکيل دهد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |