جمعه 04 اسفند، 1402

کدخبر: 766 21:26 1401/12/06
وزارت صمت؛

کدام شرکت ها مجوز واردات خودرو گرفتند؟

دسته‌بندی: تجارت ، بیزنس ، خودرو
وزارت صمت؛

کدام شرکت ها مجوز واردات خودرو گرفتند؟

دسته‌بندی: تجارت ، بیزنس ، خودرو

وزارت صمت اعلام کرد که بیش از 20 شرکت تاکنون مجوز واردات خودرو گرفته‌اند.

به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت،  بر اساس خبری که در برخی کانال‌های تلگرامی منتشر شده، ادعا شده است:‌ «وزارت صمت به ۶ شرکت مجوز انحصاری واردات خودرو داده است که ظاهرا چون پول ندارند، قرار است با پیش فروش انجام شود و پول از مردم بگیرند و خودرو وارداتی را به ۲ برابر دنیا به مردم بفروشند. حجم پروژه؛ ۷۵هزار میلیارد تومان، ۱۰٪ هم سود کنند که می‌شه ۷۵۰۰ میلیارد ظرف ۳ ماه. بدون ریالی آورده! چرا؟»

وزارت صمت در این باره اعلام کرد: این ادعا کاملا کذب است. تاکنون به بیش از 20 شرکت مجوز واردات خودرو داده شده و آنها می‌توانند بدون هیچ مشکلی اقدام به واردات خودرو کنند؛ بنابر این اعطای مجوز انحصاری واردات خودرو به 6 شرکت، دروغ است.

ادعای بعدی در این شایعه مبنی بر محاسبه تخیلی سود آن 6 شرکت نیز نادرست است چرا که پول متقاضیان در حساب بانکی خود آنها مسدود می‌شود و هرگاه اراده کنند می‌توانند از آن برداشت کنند و از نوبت خرید خودرو خارج شوند.

این پول تا زمان قطعی شدن قرارداد خرید خودروی وارداتی در حساب بانکی متقاضی نزد بانک می‌ماند و به واردکننده داده نمی‌شود.

این در حالی است که واردکنندگان از یکی دو ماه قبل فرآیند ثبت سفارش واردات خودرو، انعقاد قرارداد و با پرداخت وجه ریالی، تامین ارز خود را انجام داده‌اند و ارتباط دادن این دو موضوع به یکدیگر ناشی از کم‌اطلاعی از فرآیند واردات بوده است.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، وزارت صمت ، خودرو ، واردات خودرو ، تامین ارز ، اخبار روز ، مجوز وارداتhttps://jahaneghtesad.com/direct/766


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |