شنبه 12 فروردین، 1402

کدخبر: 941 13:14:00 1401-12-14

ورود شرکت‌های صنعتی‌ساز به نهضت ملی مسکن

ورود شرکت‌های صنعتی‌ساز به نهضت ملی مسکن

وزیر راه و شهرسازی از فراهم شدن زمینه مشارکت شرکت‌های فعال صعنتی‌سازی ساختمان، در نهضت ملی مسکن خبر داد.

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: واگذاری زمین و تسهیلات بانکی به شرکت‌های فعال صعنتی‌سازی ساختمان، وجود دارد.

وی افزود: این شرکت‌ها می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و به اندازه مشارکت‌ از واحدهای ساخته شده سهم ببرند.

اخیرا یکی از نمایندگان مجلس در اظهاراتی خبر از توافق با چینی‌ها برای ساخت مسکن در کشور خبر داده بود. سخنانی که واکنش عضو کمیسیون عمران مجلس را به‌دنبال داشت.

اقبال شاکری با بیان این‌که در استفاده از منابع مالی دیگران مانعی نداریم، در این‌باره گفته بود: اما استفاده از مصالح ساختمانی، تجهیزات داخلی، نیروی کار ایرانی و صنعت ساخت -در احداث پروژه‌های نهضت ملی مسکن- اولویت ماست و اجازه نمی‌دهیم تغییری در این حوزه روی دهد.

وی تصریح کرد: به‌عنوان مثال کسی از بیرون می‌آید و می‌گوید می‌خواهیم در مشارکت در ساخت حضور داشته باشیم، می‌گوییم بیاید مشارکت در ساخت انجام دهد. اما تجهیزات، مصالح، کارگر و .. نباید از خارج بیاید.

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: این‌ها را به‌عنوان منابع مالی در نظر می‌گیریم.

شاکری با اشاره به این‌که حضور چینی‌ها در ساخت نهضت ملی مسکن را در اخبار شنیده است، گفت: این موضوع باید در کمیسیون عمران مجلس مطرح می‌شود. شرکت‌های خارجی می‌توانند به‌عنوان تامین کننده منابع مالی که با یک قیمت مشخص برای بخش مسکن انجام می‌دهد، در ساخت و سازها مشارکت داشته باشد.

 

منبع:تسنیم

برچسب: جهان اقتصاد ، راه و شهرسازی ، مجلس شورای اسلامی ، نهضت ملی مسکن ، اخبار روز ، مهرداد بذرپاشhttps://jahaneghtesad.com/direct/941
  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |