یکشنبه 31 تیر، 1403

کدخبر: 16791 09:05 1403/03/30

نغمه خورشید در کویر نایین اصفهان نواخته شد: نیروگاه تجدیدپذیر یک مگاواتی افتتاح شد

دسته‌بندی: استان‌ها

نغمه خورشید در کویر نایین اصفهان نواخته شد: نیروگاه تجدیدپذیر یک مگاواتی افتتاح شد

دسته‌بندی: استان‌ها

در ظهر تابستانی ۲۸ خرداد ۱۴۰۳، شاهد افتتاح یک نیروگاه خورشیدی ۱ مگاواتی در شهرستان کویری نایین بودیم. این رویداد که با حضور وزیر نیرو (ویدئو کنفرانس) و جمعی از مسئولان استانی و محلی برگزار شد، نویدبخش آینده‌ای روشن در زمینه تولید برق پاک و پایدار در ایران است.

نیروگاه خورشیدی نایین که توسط بخش خصوصی با سرمایه‌گذاری 27 میلیارد تومانی احداث شده است، شامل بیش از 2 هزار پنل خورشیدی با ظرفیت 1000 کیلووات است. این نیروگاه نه تنها به تامین برق مورد نیاز منطقه کمک می‌کند، بلکه از انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلاینده‌های مضر نیز جلوگیری می‌کند و گامی بلند در راستای جهش تولید انرژی‌های تجدیدپذیر است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از این دستاورد بزرگ، اظهار داشت: "احداث این نیروگاه در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم شهید آیت الله رئیسی برای توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و استفاده از منابع پاک و پایدار انرژی صورت گرفته است." وی با اشاره به جهش قابل توجه در این زمینه طی سال‌های اخیر، افزود: "در حال حاضر شاهد افزایش قابل توجه احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان اصفهان به ویژه در شهرستان نایین هستیم که این امر نشان‌دهنده اهتمام دولت و بخش خصوصی به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است."

 

نیروگاه‌های خورشیدی: امیدی برای آینده نایین:

مهندس مرادی در ادامه به ظرفیت‌های منحصر به فرد شهرستان نایین برای توسعه نیروگاه‌های خورشیدی اشاره کرد و گفت: "تابش مستمر خورشید و شرایط مساعد زمین در این منطقه، نایین را به مکانی ایده‌آل برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی تبدیل کرده است." وی ابراز امیدواری کرد که با حمایت دولت و همکاری بخش خصوصی، شاهد احداث نیروگاه‌های خورشیدی بیشتری در این شهرستان باشیم و از این طریق، ضمن تامین برق مورد نیاز، برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه نیز گام‌های بلندی برداشته شود.

 

امیدها و چشم‌اندازها:

مهندس مرادی گفت: با احداث نیروگاه‌های خورشیدی مانند نیروگاه نایین، می‌توانیم به تدریج شاهد کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی و آلاینده، ارتقای کیفیت هوا، حفظ محیط زیست و ایجاد منابع جدید شغلی باشیم. وی افزود: بدون شک، توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، گامی مهم در جهت توسعه پایدار و ایجاد ایرانی آباد و سرافراز برای نسل‌های آینده خواهد بود.

 

افتتاح همزمان 13 نیروگاه خورشیدی در سراسر کشور:

گفتنی است که در این روز، همزمان با افتتاح نیروگاه خورشیدی نایین، 12 نیروگاه خورشیدی دیگر نیز در سراسر کشور توسط وزیر نیرو افتتاح و به بهره برداری رسید. این اقدام نشان‌دهنده عزم دولت سیزدهم برای توسعه استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران و حرکت به سمت آینده‌ای پاک و پایدار است.

برچسب: اصفهان ، شرکت توزیع برق استان اصفهان ، نیروگاه خورشیدی نایینhttps://jahaneghtesad.com/direct/16791


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |