چهارشنبه 29 فروردین، 1403

کدخبر: 3288 14:41 1402/03/13

قیمت نفت امروز ۱۳ خرداد دوباره صعود کرد

دسته‌بندی: نفت و گاز

قیمت نفت امروز ۱۳ خرداد دوباره صعود کرد

دسته‌بندی: نفت و گاز

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۸۵ سنت معادل ۲.۴۹ درصد افزایش به ۷۶ دلار ۱۳ سنت رسید.

 قیمت نفت پس‌ از تصویب قرارداد سقف بدهی آمریکا بیش‌از ۲ درصد در روز جمعه افزایش یافت. اطلاعات اشتغال این کشور هم امید به توقف روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را افزایش داده است.

به نقل از رویترز، تمرکز سرمایه‌گذاران درحال‌حاضر به اجلاس اوپک و متحدانش در پایان هفته جاری جلب شده‌ است.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۸۵ سنت معادل ۲.۴۹ درصد افزایش به ۷۶ دلار ۱۳ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۶۴ سنت معادل ۲.۳۴ درصد ۷۱ دلار ۷۴ سنت معامله می‌شود.

 اما هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود ۱ درصد طی یک هفته گذشته کاهش قیمت داشتند.

 آمار اشتغال در آمریکا در ماه مه افزایش یافته، اما تعدیل دستمزدها باعث می‌شود فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره را در ماه جاری برای اولین‌بار طی یک‌سال گذشته افزایش ندهد و بدین ترتیب از تقاضا برای نفت حمایت می‌شود.

 تاجران نفت منتظر نتیجه اجلاس اوپک پلاس در چهارم ژوئن هستند. این ائتلاف در ماه آوریل ۱.۱۶ میلیون بشکه کاهش تولید را اعلام کرد، اما افزایش قیمت ناشی از این اتفاق متوقف شده و قیمت نفت رو به کاهش بوده‌است.

 کاهش اضافی تولید در میان گزینه‌های ائتلاف اوپک پلاس در اجلاس آینده است.

 تعداد چاه‌های نفت و گاز فعال آمریکا هم در این هفته بیشترین کاهش را از سپتامبر ۲۰۲۱ داشته است. بدین ترتیب تعداد کل چاه‌های نفت و گاز این کشور برای پنجمین هفته پیاپی کاهش یافته است.

 کاهش ۱۱ درصدی قیمت نفت خام آمریکا و پایین آمدن ۵۱ درصدی قیمت گاز طبیعی این کشور از آغاز سال جاری میلادی باعث کاهش فعالیت حفاری در این کشور شده‌است.

 در بخش تقاضا، اطلاعات تولید کارخانه‌ای چین به‌عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ نفت در دنیا دورنمای تقاضا پیچیده کرده‌است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

برچسب: نفت ، قیمت نفت ، نفت برنت ، قیمت جهانی نفت ، قیمت نفت برنت ، اخبار روز، جهان اقتصادhttps://jahaneghtesad.com/direct/3288


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |