سه شنبه 14 آذر، 1402

کدخبر: 7119 07:58:00 1402-06-11
۲۰۸مگابایت به ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر اضافه شده است

سخنگوی صنعت برق: از بحران ناترازی برق عبور کردیم

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق
۲۰۸مگابایت به ظرفیت نیروگاههای تجدیدپذیر اضافه شده است

سخنگوی صنعت برق: از بحران ناترازی برق عبور کردیم

دسته‌بندی: انرژی ، آب و برق

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس ماده ۴ قانون مانع زدایی صنایع بزرگ موظف شدند تا هزار مگابایت به بخش تأمین برق کشور اضافه کنند.

مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در برنامه رادیویی گفت: با ناترازی ۱۴ هزار مگابایتی در ابتدای دولت سیزدهم روبرو بودیم که با اقدامات صورت گرفته توانستیم از آن بحران با افزایش ظرفیت تولید نیروگاهی تا ۷ هزار و ۷۹۶ مگابایت عبور کنیم.

رجبی مشهدی افزود: تأمین ظرفیت برق توسط نیروگاه‌های تجدیدپذیر، نیروگاه‌های حرارتی و تولید پراکنده ایجاد شده که ارتقا ظرفیت برخی از آنها توسط شرکت‌های دانش بنیان ارتقا یافته است.

وی رشد مصرف برق در سال ۱۴۰۲ را بالا ارزیابی کرد و بیان داشت: با افزایش ۲میلیونی مشترکان خانگی در هر سال و تغییر رویه در استفاده از کولرهای گازی و اسپیلیت در منازل ۵.۷ افزایش برق روبرو شدیم.

رجبی مشهدی با اشاره به افزایش تولیدات صنعتی و رشد مصرف برق مشترکان در ۲ سال گذشته گفت: ۴ هزار کیلومتر به مدار شبکه انتقال برق و توزیع و ۲۲ هزار کیلومتر فشار متوسط و فشار ضعیف در بخش توزیع افزوده شده است.

سخنگوی صنعت برق در خاتمه اضافه کرد: ۹۱۸ روستا در سال گذشته صاحب برق شدند و در تابستان امسال با توجه به افزایش مصرف و گرما، با تمهیداتی که توسط وزارت نیرو با هماهنگی شبکه‌های توزیع انجام گرفته توانستیم برق پایداری را برای کشور فراهم کنیم.

 

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب: جهان اقتصاد ، صنعت برق ، مصرف برق ، دانش بنیان ، نیروگاه برق ، تولید برق ، نیروگاه ، شبکه برق ، شرکت های دانش بنیان ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/7119


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |