شنبه 12 اسفند، 1402

کدخبر: 9884 19:00 1402/09/04

دولت یا مجلس؛ چه کسی قیمت بنزین را تعیین می‌کند؟

دسته‌بندی: انرژی ، نفت و گاز ، پتروشیمی

دولت یا مجلس؛ چه کسی قیمت بنزین را تعیین می‌کند؟

دسته‌بندی: انرژی ، نفت و گاز ، پتروشیمی

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در برنامه هفتم توسعه دولت را مکلف به تنوع‌بخشی در سبد سوختی کشور کرد و در حوزه قیمت‌گذاری ورودی نداشت بلکه این اختیار در دست دولت خواهد بود.

هادی بیگی نژاد با اشاره به یکی از بندهای لایحه برنامه هفتم مبنی بر الزام دولت برای تنوع بخشی به سبد سوختی کشور در طول اجرای برنامه بیان کرد: مجلس دولت را در طول اجرای برنامه هفتم توسعه مکلف کرد تا برای تنوع بخشیدن به سبد سوختی کشور برنامه ریزی داشته باشد؛ به عنوان مثال استفاده از برق در سبد سوختی کشور به چه میزان باشد. مشخص باشد که سیاست‌ها در حوزه استفاده از خودروهای برقی چگونه است و سهم خودروهای برقی باید چند درصد باشد.

 

وی در ادامه اظهار کرد: مسئله بعدی با توجه به کسری بنزین، دولت چگونه قصد دارد این کسری را جبران کند؟ قصد دارد چه حامل انرژی را جایگزین بنزین کند. برق یا LPG یا CNG را می خواهد جایگزین کند. ما دولت را مکلف کردیم برای تنوع بخشی به سبد سوختی کشور برنامه ریزی کند.

 

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود اختیار تغییر قیمت حامل های انرژی در برنامه هفتم به دولت سپرده شده است؟ تصریح کرد: اختیار قیمت گذاری برای حامل های انرژی اکنون نیز در دست دولت است. ما در برنامه هفتم توسعه نگفتیم که قصد گرفتن این اختیار را از دولت داریم یا نه. اکنون این اختیار در دست دولت است و از سوی دولت نیز انجام می شود. بحث تغییر در قیمت حامل های انرژی نیز در دست دولت است.

 

ایسنا

برچسب: بنزین ، قیمت بنزین ، برنامه هفتم توسعه ، کمیسیون انرژی مجلسhttps://jahaneghtesad.com/direct/9884


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |