دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 423 12:05 1401/11/20

تمدید یکساله مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات!

دسته‌بندی: ارز ، تجارت

تمدید یکساله مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات!

دسته‌بندی: ارز ، تجارت

تصویب اولین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات بانک مرکزی مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید شد.

سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای مصوبات اولین جلسه کارگروه بازگشت ارز حاصل از صادرات مورخ 14 دی 1401 را ابلاغ کرد. 

براساس تصمیمات این کارگروه مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ تمدید می‌شود. اما این مهلت شامل استفاده از معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات نخواهد بود.

حجم صادرات ایران در سال گذشته اعلام شد - خبرآنلاین

از سوی دیگر در تصمیم جدید محدودیت‌های تجاری ناشی از عدم ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات کالاهایی که جهت نمونه، تست، ارائه در نمایشگاه، عودتی یا اهدایی از کشور خارج می‌شود، با تایید وزارتخانه/ دستگاه اجرایی مربوطه تا پایان خردادماه سال ۱۴۰۲ اعمال نخواهد شد. در این راستا گمرک تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به طبقه‌بندی اطلاعات مزبور و ارسال آن به صورت سیستمی به سامانه جامع تجارت و متعاقبا به بانک مرکزی اقدام کند.

 

از سوی دیگر در راستای اجرای بند (۸) ماده (۳) آیین‌نامه، حد آستانه اعمال محدودیت‌های ناشی از عدم بازگشت ارز حداقل به میزان ۶۰ درصد تعهدات صادراتی تعیین می‌شود. کمیته کارشناسی موارد محدودیت را تهیه و جهت تصویب به کارگروه ارسال می‌‌کند. تا زمان تصویب در کارگروه، موارد احصاشده در بسته سیاستی جاری خواهد شد.

 

زمان مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف

براساس آخرین تصمیمات این کارگروه مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات فرش دستباف و صنایع دستی به ترتیب یک سال و شش ماه از تاریخ صدور پروانه صادراتی مربوطه است.

 

همچنین مهلت برگشت ارز حاصل از صادرات دارو موضوع بند (۴) مصوبه جلسه ۲۵ کمیته اقدام ارزی یک سال از تاریخ صدور پروانه صادراتی است.

 

برچسب: جهان اقتصاد ، ارز ، صنایع دستی ، صادرات ، دارو ، تجارت ، فرش دستباف ، اخبار روزhttps://jahaneghtesad.com/direct/423


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |