شنبه 23 تیر، 1403

کدخبر: 16071 03:02 1403/03/05

بیوگرافی سمانه غیبی بازرگان موفق ایرانی (از ریاضیات تا بازرگانی بین المللی)

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

بیوگرافی سمانه غیبی بازرگان موفق ایرانی (از ریاضیات تا بازرگانی بین المللی)

دسته‌بندی: اقتصاد توسعه

با مطالعه کردن زندگینامه سمانه غیبی بازرگان موفق ایرانی خواهید فهمید که با تلاش به صورت مداوم و مستمر می‌توان آرزوها و رؤیاهایتان را به واقعیت نزدیک کنید. همه ما می‌دانیم که به تنهایی نمی‌توان سیر تکامل رشد و موفقیت را پشت سر گذاشت؛ اما در حقیقت نقطه شروع موفقیت هر فرد در خود او نهفته است.در زندگینامه سمانه غیبی کار آفرین جوان و بانوی بازرگان ایرانی شما را با موفقیت‌ها، دلایل موفقیت، تحصیلات و کتب این بانوی سرشناس بیشتر آشنا می‌کنیم تا بتوانید با الگو دادن این فرد، مسیر پیشرفت و موفقیت را در سریع‌ترین زمان طی کنید. در گرداب جذب ما بر این باوریم که همه انسان ها می توانند به همان کسی تبدیل شوند، که می خواهند.

 

با مطالعه کردن زندگینامه سمانه غیبی بازرگان موفق ایرانی خواهید فهمید که با تلاش به صورت مداوم و مستمر می‌توان آرزوها و رؤیاهایتان را به واقعیت نزدیک کنید. همه ما می‌دانیم که به تنهایی نمی‌توان سیر تکامل رشد و موفقیت را پشت سر گذاشت؛ اما در حقیقت نقطه شروع موفقیت هر فرد در خود او نهفته است.در زندگینامه سمانه غیبی کار آفرین جوان و بانوی بازرگان ایرانی شما را با موفقیت‌ها، دلایل موفقیت، تحصیلات و کتب این بانوی سرشناس بیشتر آشنا می‌کنیم تا بتوانید با الگو دادن این فرد، مسیر پیشرفت و موفقیت را در سریع‌ترین زمان طی کنید. در گرداب جذب ما بر این باوریم که همه انسان ها می توانند به همان کسی تبدیل شوند، که می خواهند.

با مشاهده کردن زندگی هر فرد موفق می توانید نگرش ها ، باورها ، انگیزه ها و حتی نوع تلاش و اقدام وی را بررسی کنید. زمانی که بانویی ایرانی با سن کم ، می تواند چنین موفقیت هایی را بدست آورد، قطعا می تواند الهام بخش تمامیه انسان های دیگر باشد. اصول موفقیت را نمی توان نادیده گرفت. هر فرد با سطحی از انرژی در مسیر زندگی خود قدم بر می دارد. و ما در گرداب جذب معتقد هستیم که سطح انرژی یک فرد را فقط در جملات کوتاهی که در مورد وی می خوانیم، نمی توان لمس کرد. اما همین کلمات قدرتمند می تواند تا حد زیادی روشنی بخش زندگی هزاران انسان نه فقط در ایران بلکه در سراسر کیهان باشد. اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید با خواندن بیوگرافی افراد موفق، تجارب بیشتری کسب کنید، انگیزه بگیرید و مسیر خود را با وضوح بیشتری طی کنید، زندگینامه سمانه غیبی قطعا ارزش خواندن دارد.

بیوگرافی دکتر سمانه غیبی، بازرگان موفق ایرانی

زندگینامه سمانه غیبی بازرگان نمونه ایرانی

سمانه غیبی یکی از موفق‌ترین بانوان بازرگان ایرانی است که سال 1362 در شهر تهران به دنیا آمد. این بانو موفق فعالیت بازرگانی خود را در کشور چین همزمان با تحصیل دکترا از سال 2012 آغاز کرد و با گذشت دوسال شرکت بازرگانی سوین را در هنگ کنک تاسیس کرد. دکتر سمانه غیبی همچنان دست از تلاش و سخت کوشش برنداشت و در کشور ایران و ترکیه نیز فعالیت‌های اقتصادی خود را گسترش داد و به یکی از بازرگانان موفق منطقه تبدیل شد.

این بازرگان جوان ایرانی علاوه بر فعالیت های بازرگانی بین المللی خود، در حوزه دانشگاهی نیز فعالیت داشته و در سال 2015 ـ 2016 در دانشگاه ووهان و شنزن چین به تدریس دروس اقتصاد خرد، اقتصاد کلان و اصول مارکتینگ پرداخت، تا نشان دهد موفقیت علمی و شغلی تواما امکان پذیر است. وی نشان داد که می توان به طور همزمان در زمینه آکادمیک و بازرگانی حرفه ای موفق بود.

بیوگرافی سمانه غیبی و تحصیلات وی

در ادامه بیوگرافی سمانه غیبی ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که وی با چه تحصیلاتی توانست به چنین موفقیتی برسد؟ آیا موفقیت های شغلی وی در راستا تحصیلات دانشگاهی او بود؟ دکتر سمانه غیبی مدرک کارشناسی خود را در رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه پلی تکنیک تهران (امیرکبیر) دریافت کرد. سپس مدرک فوق لیسانس روان‌شناسی و مشاوره، فوق لیسانس مدیریت اجرایی و دکترای مدیریت بازرگانی را از دانشگاه علم و صنعت خواجونگ چین دریافت نمود. به این ترتیب کارنامه تحصیلی وی کامل شد تا بتواند فعالیت های بازرگانی و شغلی حرفه ای خود را ادامه دهد.

تحصیل در علوم مهمی همچون ریاضیات، روانشناسی و مشاوره در کنار مدیریت اجرایی و مدیریت بازرگانی به وی کمک کرد بتواند دانش تئوری لازم برای فعالیت های بین المللی را کسب کند. تحصیل در هر کدام از این رشته ها به تنهایی تلاش مستمری می خواهد اما وی در هر 4 رشته تحصیلی خود دانشی را به دست آورد که جسارت و انرژی لازم برای شروع فعالیت های تجاری بزرگ را در وی به وجود آورده بود.

گاهی در مسیر زندگی ما فکر می کنیم که برخی از فعالیت های ما بی نتیجه بوده و یا تلاشهایمان هدر رفته است. اما زمانیکه به عقب برمی گردیم و مسیر تکامل خود را مشاهده می کنیم، متوجه خواهیم شد که ما در حال قرار دادن قطعه قطعه پازل های زندگی خود در کنار هم بودیم تا بتوانیم به کسی که اکنون هستیم، تبدیل شویم. برای سمانه غیبی هم قطعا پازل زندگی وجود دارد که هر روز زیباتر و کامل تر می شود. وی همچنان مسیر خود را محکم ادامه می دهد تا بتواند رسالت زندگی خود را به نحو احسنت اجرا کند.

آثار مهم مکتوب دکتر سمانه غیبی

هر انسان موفق و با تجربه ای دوست دارد، شالوده ای از تجارب و آموخته های زندگی خود را با دیگر انسان ها به اشتراک بگذارد. نوشتن قدرتمندترین روش برای انتقال پیام است. دکتر غیبی توانست با نشر کتاب ها و مقالات ارزشمند علمی تا حد زیادی رسالت خود را پیش ببرد. در حال حاضر از این بانوی موفق کتاب ها و آثار زیر منتشر شده است.

 

آثار مکتوب دکتر سمانه غیبی

 1. -کتاب برنامه ریزی خطی و کاربردهای آن انتشار در سال 1388 – چاپ دوم 1389
 2. -کتاب اقتصاد و آنالیز تصمیم گیری انتشار در سال 1389
 3. -مقاله تغییر استراتژی صنعتی و تولیدی چین به سوی کیفی‌تر شدن و ارتقای فن آوری انتشار در سال 1399

مقالات بین‌المللی دکتر سمانه غیبی (Articles)

 1. THE IMPACT OF EMPOWERING LEADERSHIP ON WORK PERFORMANCE AND WORK FAMILY CONFLICT: THE ROLE OF GENDER
 2. THE GLOOMY PICTURESQUE EMPOWERING LEADERSHIP THROUGH THE LENS OF WORK ENGAGEMENT
 3. FROM INTRINSIC MOTIVATION TO EMPLOYEE CREATIVITY: THE ROLE OF KNOWLEDGE INTEGRATION AND TEAM PSYCHOLOGICAL SAFETY

مسئولیت‌های اجتماعی بانوی جوان بازرگان ایرانی

در بیوگرافی افراد موفق قطعا گوشه ای از فعالیت های اجتماعی را خواهید دید که ممکن است هر فرد دیگری قادر به انجام آن نباشد. هدف از بیان فعالیت های اجتماعی در بیوگرافی سمانه غیبی این است که به شما یاداوری کنیم که هر فرد موفق پس از طی کردن مسیر موفقیت خود و رسیدن به اهداف مادی ، قطعا خواهان انجام فعالیت های اجتماعی که جنبه معنوی دارند، خواهد بود.

فعالیت های اجتماعی دکتر سمانه غیبی

موفقیت های افراد موفق از موفقیت های مادی مانند کسب ثروت و دانش ، اموال فیزیکی شروع می شود و با کسب اهداف معنوی تکامل می یابد. از این رو سمانه غیبی همانند تمام افراد موفق در مسیر موفقیت های فردی خود، موفقیت های معنوی نیز کسب کرده که هر کدام از آنها بسیار ارزشمند است.

 • ساخت مدرسه در روستای دشتوک در سراوان استان سیستان بلوچستان در سال 1400
 • ساخت مدرسه در روستای برنجدان سراوان در سال 1389
 • تأسیس کتابخانه در روستای هرگلان در عجب شیر استان آذربایجان شرقی در سال 1397
 • تأسیس کتابخانه در شهر پلان محله دشتیاری در استان سیستان بلوچستان در سال 1396
 • تأسیس کتابخانه و مرکز فرهنگی زنان در شهر ایوان شهر ایلام در سال 1394

فعالیت‌های بشر دوستانه این بانوی موفق ایرانی تنها به وطن خود ختم نشد. او با شعب مختلف سازمان ملل آفریقا و هند به صورت داوطلبانه همکاری کرده است. از سال 2010 با خیریه ها در هند همکاری داشته، همچنین در تابستان 2012 به مدت 2 ماه در روستای اطراف نایروبی کشور کنیا واقع در آفریقا اقامت داشته و به همکاری بشر دوستانه پرداخته است.  قلب و روح آدمی با بخشش و کمک به هنوعان تعالی پیدا می کند.

تقدیر نامه و افتخارات دکتر سمانه غیبی، بازرگان بین المللی موفق ایرانی

در ادامه بیوگرافی سمانه غیبی به معرفی افتخارات و تقدیرنامه های این بانو موفق می پردایم. دکتر غیبی در بسیاری از اجلاس‌ها و بزرگداشت‌های مهم اجتماعی، فرهنگی و اقتصاد حضور مستمر داشته و توانسته تقدیر نامه‌های مختلفی را کسب کنند.

در این قسمت برخی از افتخارات و تجلیل در اجلاس در زندگینامه سمانه غیبی را برای شما بازگو می‌کنیم.

 • ششمین اجلاس سراسری مسئولیت پذیری اجتماعی و فرهنگ سازمان
 • تجلیل از رهبران اقتصاد ایران در شاخص‌های پنج‌گانه نوآوری و شکوفایی، افزایش و رونق تولید، کارآفرینی و اشتغال زایی، ارتقا سطح فناوری و مسئولیت پذیری اجتماعی
 • آیین تجلیل از یک صد برند برتر سال
 • ششمین اجلاس سراسری تکریم از چهره‌های نامی صنعت و اقتصاد کشور با حضور برخی مقامات، مدیران عامل شرکت‌های صاحب نام کشور
 • هشتمین اجلاس سراسری نشان عالی مدیر سال

دلایل موفقیت دکتر سمانه غیبی

سمانه غیبی مانند همه افراد برای پیشرفت راه‌های دشوار و سخت بسیاری را امتحان کرد؛ اما هرگز دست از تلاش بی وقفه و مستمر خود برنداشت. این بانو بازرگان به خود ایمان داشت که می‌تواند با تلاش و جسارت به آرزو‌ها و هدف‌های خود برسد و زن بودن و کلیشه های اجتماعی را محدودیتی برای پیشرفت خود در نظر نگیرد.

هیچوقت نمی توان با قاطعیت همه دلایل موفقیت یک فرد را بیان کرد. اما همه افراد موفق وجه اشتراکی دارند که فقط با مشاهده زندگی آنها می توان به آن پی برد. برای انسان های موفق بهانه ای برای راکد ماندن، درجا زدن و قربانی بودن وجود ندارد. همه آنها می دانند که خود خالق زندگی خویش هستند و هیچ عامل خارجی قدرت این را ندارد که مانع رسیدن آنها به آرزوهایشان شود. دکتر سمانه غیبی جسارت شروع کردن، قدرت و صبر در ادامه دادن و اشتیاق در رسیدن را در قلب خود داشت. برای رسیدن به هر موفقیتی هدفی مشخص ، نگرشی مثبت و قلبی قدرتمند لازم است . همین سه رکن را بسازید تا نام شما هم در لیست افراد موفق قرار بگیرد و تمام خواسته های قلبی خود را به واقعیت تبدیل کنید.

 

 • منبع:

https://gerdabjazb.com/biography-of-samane-ghaibi/

برچسب: بازرگانی ، نگرش سیستمیhttps://jahaneghtesad.com/direct/16071


 • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
 • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |