دوشنبه 07 فروردین، 1402

کدخبر: 14648 14:42:30 1394-05-14
یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد

یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد

یک در هزار فروش به 4 در هزار سود تبدیل خواهد شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس اتاق ایران:

گروه بازار: رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست کانون انجمن صنایع غذایی ایران از تبدیل یک در هزار فروش به 4 در هزار سود از سال 1395 خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از اتاق بازرگانی ایران، محسن جلال پور با بیان اینکه امیدواریم در این دوره بتوانیم اهداف ترسیم شده برای اتاق را به صورت گروهی پیش ببریم، گفت: سعی ما ارتباط با رسانه های جهانی است تا از اقداماتی که در اتاق صورت می گیرد اطلاع داشته باشند و وظیفه اصلی تمام کشور در شرایط کنونی ایجاد ارتباط با جامعه جهانی است تا بتوانیم از این موقعیت برای بهبود اقتصاد کشور استفاده کنیم.

وی عنوان کرد: در شرایط امروز باید آنقدر به جامعه جهانی متصل شویم تا اطلاعات نادرستی که از کشور ما در جهان وجود دارد، اصلاح و واقعی شود و باید متوجه بود که این فرصت دیگر تکرار نخواهد شد و باید از آن به خوبی استفاده کرد.

جلال پور یادآور شد: ما اتاق بازرگانی هستیم که عظمت چندانی ندارد، اما نهاد مدنی قانون مندی است و اما اگر بتوانیم ظرفیت خود را به جامعه جهانی نشان دهیم، موفق خواهیم شد.

وی تأکید کرد: در بحث هیأت های اقتصادی رویه ما این است که براساس دستورالعمل ایجاد شده هیچ هیأتی نادیده گرفته نشده و انفعالی عمل نخواهیم کرد و به تشکل ها مأموریت داده ایم که ظرفیت بخش های مختلف را رصد کنند تا براساس آن ها از هیأت کشورهای مختلف دعوت کنیم و همچنین 10 تا 12 هیأت تخصصی را نیز برای اعزام آماده خواهیم کرد.

رئیس اتاق ایران اضافه کرد: آمد و شد هیأت ها باید مفید فایده بوده و کارساز باشد و نباید درگیر تعارفات شویم و باید این دقت را داشته باشیم که ما در درون خود نیز به بازسازی بخش خصوصی نیاز داریم.

وی گفت: اگر به دنبال زدودن فساد از کشور هستیم باید به جامعه جهانی متصل شده و از سوی دیگر در درون خود نیز دقت و توجه لازم را داشته باشیم، زیرا اتاق در این دوره وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارد.

جلال پور گفت: ما به دنبال شناسایی هیأت های تخصصی هستیم و مثلثی برای شناسایی ظرفیت ها با حضور استان ها، تشکل ها و امور بین الملل ایجاد کرده ایم تا در فرصت اعزام و پذیرش هیأت های اقتصادی، بتوانیم دستاوردهای خوبی داشته باشیم.

رئیس اتاق ایران افزود: در موضوع اتاق نیز ساختاری از گذشته وجود داشته که البته در زمان خود کارآمد بوده، اما اکنون نیازمند تغییر و تحول است، اما تغییر روند جا افتاده در این سال ها، کمی زمان بر است و نیاز به درایت، صبر، حوصله و تحمل از سوی هیأت رئیسه دارد.

وی تصریح کرد: لازم است اتاق امروز به سمت و سیاق جدیدی برود و احداث ساختمان جدید اتاق کمک خوبی برای این امر خواهد بود و اکنون مشغول کار بر روی ساختارهای اتاق هستیم و برنامه داریم به گونه ای عمل شود که در حدود سه دوره دیگر، تشکل ها اعضای اتاق را تشکیل دهند.

رئیس اتاق ایران اضافه کرد: باید در آینده شرایطی فراهم شود که افراد حقوقی دیگر عضو اتاق نباشند و باید به سمت این کار بزرگ حرکت کرده و متوجه باشیم که مقاومت های فراوانی نیز در برابر این تغییرات وجود دارد.

جلال پور توضیح داد: همچنین لازم است توازن خوب جغرافیایی و موضوعی در میان اعضا اتاق در تمام جلسات و برنامه ها ایجاد شود.

وی افزود: اتاق آینده، اتاقی شیشه ای شامل اعضایی از تشکل ها خواهد بود و هر اتاق نیز یک تشکل محسوب می شود، اما ما باید ابتدا بتوانیم خود را ثابت کنیم.

رئیس اتاق ایران گفت: باید تراز حضور اتاق در جلسات مختلف اصلاح شود و از پیش حرف و برنامه منسجم برای ارائه داشته باشیم و برهمین اساس و با این رویکرد، این دوره را دوره اعتلای تشکل ها و اتاق های مشترک می دانیم.

وی یادآور شد: امیدوار هستیم هر ماه یک جلسه با یکی از تشکل ها داشته باشیم تا با فرصت کافی مشکلات و ضرورت های آن ها را شناسایی کرده و بتوانیم به آن ها رسیدگی کنیم.

جلال پور افزود: تمام مسائل تشکلی در جلسه اخیر شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شد و جمع بندی و نتیجه گیری بسیار خوبی در زمینه تولید و صنعت به دست آمد.

وی ادامه داد: ما مشکلات تولید و صنعت را به خوبی درک کرده ایم و دغدغه جدی داریم تا از فرصت پیش آمده امروز بتوانیم به خوبی استفاده کنیم.

رئیس اتاق ایران در مورد یک در هزار فروش نیز بیان کرد: از ابتدای سال 1395یک در هزار فروش تبدیل به چهار در هزار سود خواهد شد که به طور تقریبی 25 درصد مبلغ یک در هزار می شود، ضمن اینکه وقتی توانستیم عضویت فراگیر را ایجاد کنیم این موضوع را حذف خواهیم کرد، اما اکنون دریافت این مبلغ تنها منبع درآمدی اتاق است.

وی یادآور شد: پیشنهاد ما این بود که تمام تشکل ها و هیأت نمایندگان اتاق ها در دیدارها و جلسات با مقامات دولتی حضور داشته باشند.

جلال پور افزود: در صورت اجرای ماده 29 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، موضوع هیأت منصفه اقتصادی رفع خواهد شد و همه باید کمک کنیم تا این اتفاقات بیفتد و باید در هر دو هفته یک بار 5 تشکل همگن در اتاق جمع شوند و جلسات مشترک برگزار کنیم.

دبیرکل اتاق ایران گفت: در شرایط جدید باید فکر کنیم در کشوری 300 میلیون نفری زندگی می کنیم و با این دید به نیازهای کشور و امکان تعامل با همسایگان و جامعه جهانی فکر کنیم.

احمد فیاض بخش افزود: به این وسیله می توان قدرت سیاسی کشور افزایش داد و این کار باید دوراندیشی و برنامه ریزی صورت گیرد و باید متوجه بود که این توقع را نمی توان از شرکت های دولتی داشت.

فیاض بخش گفت: این اقدامات در بخش خصوصی امکان پذیر است و از میان صنایع، گروه صنایع غذایی اصلی ترین گروهی است که می تواند در این مسیر گام بردارد و نگاه صادرات گرا و تولید منطقه ای داشته باشد.

دبیرکل انجمن صنایع غذایی ایران، با بیان اینکه تشکل های صنایع غذایی در رسیدگی به امور خود منسجم هستند، گفت: در انجمن صنایع غذایی ایران بیش از 40 تشکل وجود دارد که مطالبه گری های خود را داشته و به این بلوغ رسیده اند که زیر یک چتر قرار بگیرند و صدای مشترک خود را کانون انجمن های صنایع غذایی قرار داده اند.

کاوه زرگران افزود: امیدواریم از آنجا که این کانون نقش بسیار مهمی در صنایع غذایی و بخش کشاورزی دارد و 10 درصد هیأت نمایندگان اتاق ایران را تشکیل می دهد، بتوانیم ضمن برگزاری جلسات دوره ای متوالی با هیات رئیسه اتاق ایران، برای انعکاس به موقع مسائل و مشکلات موجود، اقدام کنیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |