دوشنبه 08 خرداد، 1402

کدخبر: 9275 16:06:12 1393-10-28
معاون سازمان ثبت املاک کشور خواستار تصویب نهایی قانون جامع کاداستر شد

معاون سازمان ثبت املاک کشور خواستار تصویب نهایی قانون جامع کاداستر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معاون سازمان ثبت املاک کشور خواستار تصویب نهایی قانون جامع کاداستر شد

معاون سازمان ثبت املاک کشور خواستار تصویب نهایی قانون جامع کاداستر شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت که تصویب نهایی قانون جامع کاداستر در کشور ضروری است.

' محمد حسین بکائیان ' روز یکشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از اداره ثبت اسناد و املاک کلاردشت در گفت و گو با ایرنا افزود : آسان سازی فرآیند صدور اسناد مالکیت در قالب اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند مالکیت جزو برنامه های اولویت دار این سازمان درسال جاری بوده است.
وی ادامه داد : بر اساس این قانون برای تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند هیات چهار نفره ای متشکل از یکی از قضات دادگستری، رییس اداره ثبت اسناد ، نماینده اداره راه و شهرسازی و نماینده جهاد کشاورزی تشکیل می شود.
بکاییان گفت: مازندران بویژه غرب این استان در زمینه نام نویسی در سامانه قانون تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند مالکیت جزو دومین استان کشور است.
وی افزود: وضعیت تمامی استان های کشور با توجه به ثبت نام متقاضیان رصد شده تا برای استان هایی که بیشترین متقاضی را دارند هیات های بیشتری برای شتاب بخشی در این فرآیند صدور سند اعزام شوند.
معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به مالکیت بخشی از اراضی کشور از سوی بنیاد علوی اشاره کرد و گفت : اکنون در برخی از استان های کشور از جمله مازندران ، گلستان ، فارس ، گیلان و استان های غربی مالکیت بخشی از اراضی متعلق به این بنیاد است.
وی افزود : مالکیت اراضی از سوی بنیاد علوی فرآیند صدور اسناد مالکیت را برای متقاضیان با مشکل مواجه کرده که باید برای رفع آن از سوی مسوولان ذیربط اقدام شود.
او ادامه داد : تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر متقاضی در سامانه قانون تعیین تکلیف اراضی و املاک فاقد سند مالکیت نام نویسی کرده اند که از این شمار برای ۳۰۰ هزار متقاضی سند مالکیت صادر شده ، ۷۰۰ هزار فقره درخواست در فرآیند انجام کارکارشناسی قرار دارد و بقیه نیز در مرحله ارسال برای کارشناسی و یا طرح در هیات ها است.
بکاییان پیش بینی کرد که تا پایان سال ۹۴ تقاضا برای ثبت اسناد مالکیت به روز شود.
وی درخصوص ثبت اسناد روستایی نیز گفت : امسال صدور حدود ۲۵۰ هزار سند روستایی به عنوان سهمیه در نظرگرفته شده که نزدیک به حدود ۵۰ درصد آن درقالب قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن عملی شده است.
او همچنین از صدور حدود هشت میلیون برگ سند کاداستری برای متقاضیان در سال جاری خبر داد و از عموم افراد جامعه خواست تا اسناد قدیمی خود را به ادارات تابعه این سازمان برای صدور سند کاداستری تحویل دهند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |