چهارشنبه 15 آذر، 1402

کدخبر: 199144 18:56:35 1401-09-23
ترمز افزایش قیمت نفت کشیده شد

ترمز افزایش قیمت نفت کشیده شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ترمز افزایش قیمت نفت کشیده شد

ترمز افزایش قیمت نفت کشیده شد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

قیمت نفت پس از انتشار آماری که رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و نگرانیها نسبت به ضعیف شدن تقاضا با وجود محدودیت عرضه را تقویت کرد، در معاملات روز چهارشنبه اندکی کاهش یافت.

تینا تِتگ، تحلیلگر شرکت "سی ام سی مارکتس" در این باره گفت: با استمرار ریسک‌ها در آستانه نشست کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا، بازیگران بازار در حال سودگیری هستند. اما همچنان انتظار دارم قیمت نفت به روند بهبود اخیرش ادامه دهد زیرا در جریان ریزش قبلی قیمت‌ها که ناشی از نگرانیها نسبت به وقوع رکود اقتصادی بود، روند کاهش قیمت نفت پس از انتشار آماری که رشد ملایمتر تورم آمریکا را نشان داد، متوقف شد.

انتظار می‌رود سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا در پایان نشست دو روزه خود، نرخ بهره را به میزان ۵۰ واحد افزایش داده و روند تحکیم سیاست پولی را ملایم‌تر کنند.

شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا پس از رشد ۰.۴ درصدی در اکتبر، ۰.۱ درصد در نوامبر افزایش یافت. بیدن مور، مدیر تحقیقات کالای بانک ملی استرالیا در این باره گفت:‌ هر گونه اظهارنظر مقامات فدرال رزرو درباره کاهش سرعت افزایش نرخ بهره در آمریکا، از قیمت‌های نفت پشتیبانی خواهد کرد.

به گفته منابع آگاه، آمار موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۹ دسامبر، حدود ۷.۸ میلیون بشکه افزایش یافت. تحلیلگران در نظرسنجی رویترز، کاهش این ذخایر به میزان ۳.۶ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. این آمار به خوش بینی که روز گذشته به صعود سه درصدی قیمت‌ها کمک کرده بود، ضربه زد. بازار امیدوار است تسهیل محدودیت‌های کرونایی در چین، تقاضا برای نفت را تقویت کند.

اوپک در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد با تاثیر اقتصادی تسهیل محدودیت‌های کرونایی در چین، شاهد رشد قوی تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۳ باشد.

بر اساس گزارش رویترز، تعطیلی خط لوله "کی‌استون" شرکت "تی‌سی انرژی" که حدود ۶۲۰ هزار بشکه در روز نفت کانادا را از آلبرتا به آمریکا منتقل می‌کند، از قیمت‌ها پشتیبانی کرده است. خط لوله "کی‌استون" از زمان نشت ۱۴ هزار بشکه نفت در ایالت کانزاس آمریکا که هفتم دسامبر گزارش شد، مسدود مانده است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |