یکشنبه 07 خرداد، 1402

کدخبر: 12855 14:45:35 1394-03-02
اوج گیری تخلفات برخی شرکت های لیزینگ خودرو

اوج گیری تخلفات برخی شرکت های لیزینگ خودرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اوج گیری تخلفات برخی شرکت های لیزینگ خودرو

اوج گیری تخلفات برخی شرکت های لیزینگ خودرو

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اوج گیری تخلفات برخی شرکت های لیزینگ خودرو در کشور، گفت: بانک ها می توانند با دریافت سپرده مشتریان و بلوکه کردن آن برای شرکت های لیزینگی تا زمان تحویل خودرو،حلقه واسط مشتریان و شرکت ها برای مقابله با سودجویی ها باشند

ارسلان فتحی پور در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر اینکه باید تضمین کافی جهت پرداخت پول از سوی مشتریان به شرکت های لیزینگی وجود داشته باشد، افزود: درصورتی که مشتریان بدون واسطه اقدام به پرداخت پول به شرکت های لیزینگی کنند؛هیچ تضمینی برای عمل به تعهد از سوی این نوع شرکت ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: بهترین راهکار برای کاهش کلاهبرداری در قالب لیزینگ خودرو دریافت تضامین کافی از شرکت ها و بلوکه کردن پول مشتریان در بانک ها تا زمان تحویل خودرو است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید براینکه باید نظارت و کنترل بیشتری بر عملکرد شرکت های لیزینگ خودرو صورت بگیرد، تصریح کرد: بانک مرکزی باید حساسیت بیشتری در اعطای مجوز به شرکت های لیزینگ خودرو داشته تا از حجم مالباختگان این حوزه کاسته شود.

فتحی پور با بیان اینکه بانک مرکزی باید با در نظر گرفتن تعهداتی برای شرکت های لیزینگ خودرو از احتمال سوءاستفاده در این حوزه بکاهد، گفت: بهترین راهکار برای کاهش حجم پرونده های شکایت از عدم پایبندی به تعهدات شرکت های لیزینگی واسط شدن بانک و ارایه تعهدات کافی به مشتریان از این طریق است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: ورود بانک ها به عملیات لیزینگ خودرو یکی از راهکارهایی است که به کاهش حجم مالباختگان شرکت های لیزینگی می انجامد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |