پنج شنبه 06 مهر، 1402

کدخبر: 7793 16:11:13 1393-09-16
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:  عزم ملی برای حل مسائل زنان وجود ندارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: عزم ملی برای حل مسائل زنان وجود ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:  عزم ملی برای حل مسائل زنان وجود ندارد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: عزم ملی برای حل مسائل زنان وجود ندارد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مسئله تحکیم خانواده و حل مسائل زنان نیازمند عزم ملی است که هنوز این عزم ملی در کشور به وجود نیامده است

به گزارش ایلنا، شهیندخت مولاوردی روزیکشنبهدر مراسم گرامیداشت روز دانشجو که با حضور نمایندگان دختر دانشگاه‌های کشور و اعضای کارگروه دختران معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تشکیل شد، گفت: از ابتدای تاسیس دانشگاهها در کشور شاهدیم که قشر دانشجو در تمام اتفاقات تاثیرگذار کشور نقش داشته است.

وی با بیان اینکه گرایش قشر دانشجو همواره به سمت عدالت جویی و آرمانخواهی بوده است، گفت: جنبش دانشجویی که از جمله جنبش‌های اجتماعی در کشور است در اتفاقات مختلف بسیار موثر بوده است از جمله شاهدیم که در دفاع مقدس، جهاد سازندگی و در زمینه استقرار نظام جمهوری اسلامی این نقش پررنگ خود را ایفا کرده است، ما این نقشها را می‌بینیم و قدردان آن هستیم.

وی ادامه داد: آنچه در طبیعت دانشجو وجود دارد؛ پرچم‌داری نقادی خردمندانه است از همین رو انتظار داریم که همواره انتقادات و راهکارهای دانشجویان و کمک های آنان شامل حال ما بشود.

معاون رئیس جمهور در ادامه این مراسم در پاسخ به دغدغه‌های مطرح شده از سوی نمایندگان دانشجویان دختر در زمینه اشتغال دختران دانش آموخته، مسائل مربوط به حجاب و عفاف و تحکیم خانواده، اوقات فراغت و نشاط اجتماعی دختران گفت: معاونت امور زنان در راستای ۱۴ محوری که در ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه در حوزه زنان و خانواده مشخص شده ۱۸ کارگروه ایجاد کرده است تا به این مسائل بپردازد. در حال حاضر با حضور چشمگیر و روزافزون دختران در دانشگاهها روبرو هستیم اما در زمینه حضور متوازن زنان در تحصیلات تکمیلی و هیات علمی دانشگاهها با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم و کسی منکر این مسئله نیست.

مولاوردی تصریح کرد: زمانی که اقتصاد به سمت اقتصاد دانش بنیان و متکی بر مهارت‌ها پیش برود، دیگر خط کشی میان زن و مرد معنایی نخواهد داشت البته باید برای تسهیل نقش‌آفرینی زنان در جامعه ملزوماتی را داشته باشیم تا به توان افزایی و مهارت آنها که موجب افزایش نقش‌آفرینی اجتماعی زنان می شود، کمک کنیم. هر چند که این توان‌افزایی تنها مربوط به دولت نیست و خود افراد نیز باید در راستای آن اقدام کنند.


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |