دوشنبه 27 فروردین، 1403

کدخبر: 114725 15:38 1399/07/14
فعالیت کارگزاری‌ها در شهریور ماه چگونه بود؟

فعالیت کارگزاری‌ها در شهریور ماه چگونه بود؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
فعالیت کارگزاری‌ها در شهریور ماه چگونه بود؟

فعالیت کارگزاری‌ها در شهریور ماه چگونه بود؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، بررسی دقیق‌تر عملکرد کارگزاری‌های فعال در بازار سرمایه نشان می‌دهد، این نهادهای مالی در شهریور ماه خرید و فروش ۴۶۳ هزار و ۴۵۰ میلیارد تومانی را در کارنامه خود ثبت کردند که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال گذشته یعنی شهریور ماه ۹۸، رشد ۶ برابری داشته است.

یادآور می شود شرکت‌های کارگزای فعال در بازار سرمایه طی دوره یک ماهه شهریورماه ۹۸ درآمدی بالغ بر ۷۳.۶هزار میلیارد تومان کسب کرده بودند. براساس این گزارش، جزئیات خرید و فروش‌های ثبت شده توسط این نهادهای مالی در شهریور ماه امسال نشان می‌دهد که حدود ۳۳۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این رقم یعنی بالغ بر ۷۲ درصد از کل دادوستد ها در اختیار مبادلات آنلاین بوده است؛ همچنین ۱۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز حجم معاملات عادی در خرید و فروش سهام در این نهادهای مالی بوده است.

همچنین بررسی عملکرد این کارگزاری‌ها به تفکیک فعالیت در انواع اوراق و بازار نشان می دهد که این نهادهای مالی در ماه گذشته درآمدی در حدود سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در خرید و فروش اوراق در بازار بدهی داشته اند. همینطور در بخش بازار اوراق مشتقه نیز درآمد این نهادهای مالی به بیش از ۱۵۶میلیارد تومان رسیده است. در همین راستا ۴۶ هزار میلیارد تومان از درآمد کارگزاری‌ها در ماه گذشته مربوط به معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس بوده است.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |