چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 1328 13:18:05 1393-01-31
صنعت بیمه در بلاتکلیفی

صنعت بیمه در بلاتکلیفی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
صنعت بیمه در بلاتکلیفی

صنعت بیمه در بلاتکلیفی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول : یک مقام آگاه در بیمه مرکزی جمهوری اسلامی از عدم ابلاغ نرخ جدید دیه توسط وزارت دادگستری به بیمه مرکزی خبر داد.
یک مقام آگاه در بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: وزیر دادگستری تنها در قالب مصاحبه‌ نرخ جدید دیه را اعلام کرد که اعداد و ارقام متفاوتی در رسانه‌ها منتشر شد .
وی افزود: وزارت دادگستری باید نرخ جدید دیه را به صورت رسمی به بیمه مرکزی ابلاغ کند.
این مقام آگاه با اشاره به مهلت تعیین شده برای اعمال نرخ‌های جدید توسط شرکت‌های بیمه، گفت: تنها یک روز به زمان اعمال نرخ‌های جدید باقی مانده و هنوز این بخشنامه ابلاغ نشده است؛ در صورت عدم ابلاغ و یا تاخیر در آن، شرکت‌های بیمه نمی‌توانند نرخ جدید را برای مشتریان خود اعمال کنند.
 وزیر دادگستری چهارشنبه هفته گذشته در مصاحبه‌ای کوتاه اعلام کرد، نرخ دیه سال 93، 150 میلیون تومان تعیین شده و این رقم در ماه‌های حرام 30 درصد افزایش می‌یابد.
احتمال افزایش 30 درصدی نرخ بیمه شخص ثالث
مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه بیمه مرکزی فعلاً نرخ جدید دیه را به شرکت‌ها ابلاغ نکرده است، گفت: به نظر می‌رسد امسال نرخ دیه شخص ثالث متناسب با نرخ دیه افزایش یابد.
ابراهیم کاردگر ، با بیان اینکه بیمه مرکزی جمهوری اسلامی هنوز نرخ جدید دیه برای سال جاری را ابلاغ نکرده است، اظهار داشت: البته در شرایط عادی تعیین نرخ توسط قوه قضاییه و اعلام آن توسط وزیر دادگستری به منزله ابلاغ به بیمه‌ها است.
وی افزود: دو سناریو در این بین وجود دارد که در سناریوی اول قیمت خدمات بیمه‌ای از جمله بیمه شخص ثالث متناسب با درصد رشد تعیین شده برای دیه انسان افزایش یابد و سناریوی دوم تعیین نرخ‌ها با 6 تا 7 درصد تخفیف است.
مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه بیمه مرکزی برای اعمال نرخ‌های جدید دیه تاکنون با شرکت‌ها جلسه‌ای نداشته است، گفت: به نظر می‌رسد، امسال بیمه مرکزی نرخ‌ها را به صورت یکجا به شرکـت‌های بیمه‌ای ابلاغ کند.
وی با اشاره به اثرات منفی تخفیفات بیمه شخص ثالث بر منابع شرکت‌های بیمه‌ای گفت: در سال 92 اعمال تخفیف‌ها موجب بروز مشکلات متعددی برای شرکت‌ها شد، به همین دلیل امسال اعمال مجدد تخفیف‌ها بعید به نظر می‌رسد.
به گزارش فارس، وزیر دادگستری روز چهارشنبه از افزایش 30 درصدی نرخ دیه خبر داد و گفت: نرخ دیه انسان کامل 150 میلیون تومان و در ماه‌های حرام با 30 درصد افزایش اعمال می‌شود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |