چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 10945 13:53:07 1393-12-16
برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم کشاورزی و محیط زیست

برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم کشاورزی و محیط زیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم کشاورزی و محیط زیست

برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم کشاورزی و محیط زیست

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

محیط زیست سرمایه ای است که برای آن هیچ نوع سرمایه قابل جایگزینی متصور نیست

و کارکردها و خدمات آن برای بقاء انسان و سایر موجودات زنده ضرورتی انکار ناپذیر است. متأسفانه علم امروز ما را درنگاهمان نسبت به طبیعت دچار مشکل ساخته است و این امر بدین دلیل است که قوانین طبیعت بر مبنای کلی گرایی و جامع گرایی است و متغیرها در آن هیچکدام مستقل از هم نیستند و حال آنکه قوانین علمی متغیرهای پیوسته و وابسته را از هم جدا کرده است. در جریان فرآیند توسعه رایج که بر اقتصاد کلاسیک استوار است، بهره برداری از منابع طبیعی و محیط زیست بدون هیچ محدودیتی توجیه شده است. لذا در هزاره جدید آنانکه از ابعاد زیست محیطی غنی ترند پیشگامان توسعه و پیشرفت جهانی خواهندبود. این مهم با اتکاء به بکارگیری مبانی علوم کشاورزی که شالوده آن به روابط درونی اجزای زنده با محیط زیست خود و نهاده های حاصل از چنین بر همکنشهایی متکی است طلیعه دار این حرکت خواهد بود. ما ایرانیان بعنوان قومی با "تمدن غذایی کهن" و طلایه دار دانش کشاورزی دیرینه با محوریت محیط زیست باید چون گذشته های دور و نزدیک نقش خود را در این مسیر ایفا کرده و در گسترش این علم سهیم شویم. رویدادهای علمی هر کشور، مانند همایشها، جشنواره‎ها، سخنرانی‎های ادواری موسسات پژوهشی و دانشگاهی، از منابع اصلی تولید علم هر کشور هستند.
پس از برگزاری موفق نخستین کنگره و استقبال بی نظیر پژوهشگران، گروه پژوهشی مدیریت کشاورزی با حمایت گسترده مراکز علمی و نهادهای اجرایی حوزه کشاورزی و محیط زیست کشور اقدام به برگزاری دومین کنگره بین المللی علوم کشاورزی و محیط زیست در روز شنبه مورخ 16 اسفند در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران با هدف بحث و تبادل تجارب علمی- کاربردی بین پژوهشگران رشته های مختلف پیرامون جایگاه کشاورزی در کشور بخصوص در بخش تولید و اقتصاد نموده است.
فراخوان مقالات از مهرماه ماه سال 93 آغاز شده که آخرین مهلت دریافت کلیه مقالات 15 بهمن ماه بوده که 590 مقاله در بخش فارسی و 45 مقاله در بخش انگلیسی مورد پذیرش قرار گرفته است. در مراسم افتتاحیه با هدف ماندگار ساختن یادمان کنگره و مستند سازی آن در اوراق بهادار کشور، پس از هماهنگی و همکاری مدیریت پست استان تهران/ اداره کل منطقه 19 پستی اقدام به نشر تمبر کنگره و رونمایی و امضاء آن در مراسم افتتاحیه توسط جناب آقای مهندس مهری(مدیرعامل محترم شرکت پست جمهوری اسلامی ایران) با هیات همراه و مسئولین کشوری خواهد نمود. در کنگره فوق تعداد 4 کارگاه علمی – تخصصی برگزار و 48 نفر از پژوهشگران بصورت شفاهی مقالات خود را ارائه خواهند نمود.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |