یکشنبه 03 تیر، 1403

کدخبر: 2665 13:56 1393/03/31
ارزش‌های زنان در شادی را به رسمیت بشناسیم

ارزش‌های زنان در شادی را به رسمیت بشناسیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ارزش‌های زنان در شادی را به رسمیت بشناسیم

ارزش‌های زنان در شادی را به رسمیت بشناسیم

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

یک روانکاو گفت:‌ ارزش‌های شادی زنان را به رسمیت بشناسیم و نباید گمان کنیم که آنان باید مانند مردان شاد شوند


. سهیل رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهارکرد: رنگ و لباس برای زنان اهمیت زیادی دارد. بنابراین برگزاری شوی لباس یکی از کارهایی است که موجب شادی زنان می‌شود؛ اما رنگ و لباس برای مردان اهمیت چندان زیادی ندارد.
وی تصریح کرد:‌ ارزش‌های زنان نباید نادیده گرفته شود و فضای اجتماعی باید بازتر شود و نگرش به زنان به گونه‌ای باشد که آنها بتوانند به ارزش‌های خود بپردازند.
این روانکاو درباره شادی زنان و تاثیر آن بر زندگی مشترک زوجین افزود: زمانی که به ارزش‌های زنان توجه کافی نشود آنها تلاش می‌کنند تمام انتظارات خود را داخل خانواده برآورده کنند و دچار وسواس فکری کنترل‌کننده می‌شوند. بنابراین ممکن است اعضای خانواده را اذیت کنند و خود نیز آزار ببینند و خانواده تحت فشار روانی قرار بگیرد.
رضایی تصریح کرد: هریک از اعضای خانواده که روحیه بهتری داشته باشد، ناخودآگاه وضعیت او به سایر اعضای خانواده تسری پیدا می‌کند و آنان نیز احساس مثبتی پیدا می‌کنند.
این روانکاو ادامه داد: متاسفانه تا موضوعی به بحران تبدیل نشود حاضر به مطالعه آن نیستیم و همین امر موجب نزدیکی جامعه به نهایت تخریب می‌شود. در این زمان به فکر اصلاح می‌افتیم.
وی با بیان اینکه برای افزایش شادی زنان باید موانع را برداریم و عوامل شادی‌زا ایجاد کنیم، اظهار کرد:‌ برای برداشتن موانع باید به این نکته بیاندیشیم که آیا محیط و فضای لازم برای زنان وجود دارد تا آنان بتوانند به علایق خود بپردازند یا نه و آیا زنان زمانی که درصدد ایجاد فضا به منظور پرداختن به خواسته‌های خود برمی‌آیند به لاابالی‌گری متهم می‌شوند یا نه؟
رضایی افزود: مردان فضای لازم را برای پرداختن به علایق خود دارند و می‌توانند به راحتی فعالیت‌هایی مانند بازی فوتبال را انجام دهند. در مقابل زنان با موانع مختلفی روبه رو هستند البته با راه‌اندازی فضاهای عمومی مانند بوستان بانوان تلاش‌هایی شده است تا زنان بتوانند به علایق خود بپردازند. این کار فوق‌العاده و تاثیرگذار است.
این روانکاو با اشاره به شرایط زنان خانه‌دار گفت:‌ موضوع زنان خانه‌دار پیچیده‌تر است. چرا که کار آنان بیش از حد تمام وقت است. در شرایطی که همه افراد آخر هفته استراحت می‌کنند، اما آنها باید بیشتر کار کنند و مرخصی و فراغت ندارند. این وضعیت به شدت خردکننده است. در این شرایط باید زمان‌هایی را به آنها اختصاص داد تا زنان خانه‌دار بتوانند به تفریح بپردازند. از سوی دیگر زنان به علت فشار اجتماعی و تاریخی مضاعف برای شادی خود ارزش قائل نیستند و حتی اگر مسافرت بروند مدام با خانه در تماس هستند تا از وضعیت رفاهی اعضای خانواده مطلع شوند.
رضایی در پایان تاکید کرد: لازم است فضاهایی که موجب شادی بانوان می‌شود را گسترش دهیم که یکی از آنها راه‌اندازی بوستان‌های متفاوت بانوان است  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |