جمعه 19 خرداد، 1402

کدخبر: 13748 13:13:02 1394-04-08
اخبار کوتاه کسب و کار ۸ تیر

اخبار کوتاه کسب و کار ۸ تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار ۸ تیر

اخبار کوتاه کسب و کار ۸ تیر

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

رشد ۱۲ درصدی تورم تولید در خرداد۹۴

آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد که شاخص بهای تولیدکننده در ‌ایران در خرداد ماه ۱۳۹۴ به عدد ۲۱۴٫۷ رسید که بیانگر تورم ۱٫۷ درصدی ماهانه این بخش است.شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۹۴ نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد ماه ۹۳ به‌میزان ۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.این درحالی است که تورم نقطه به نقطه بخش‌های تولیدی یعنی تغییرات شاخص در خرداد نسبت به ماه مشابه سال گذشته به ۷٫۵ درصد رسیده است.

رتبه هشتم ایران در ارزش تولیدات معدنی در دنیا

پایگاه داده‌های معدنی جهان، ایران را از نظر ارزش تولید کل مواد معدنی در جایگاه هشتم معرفی کرد. گزارش سال ۲۰۱۵ این وب سایت ‌ارزش کل تولیدات معدنی ایران را بیش از ۱۶۲میلیارد دلار اعلام کرده است. این گزارش در برگیرنده تمامی مواد معدنی فلزی، غیرفلزی، فلزات گرانبها، صنایع معدنی و مواد سوختی معدنی است.گزارش منتشره در این وب سایت مربوط به ارزش تولیدات سال ۲۰۱۳است.

کمبود هندوانه نداریم

معاون وزیرجهادکشاورزی گفت: معمولا از نیمه دوم تیرماه عرضه این محصول به بازار فراوان می‌شود و نگرانی در زمینه کمبود این محصول نیست.عباس کشاورز در گفتگو با مهر اظهارداشت: اواخر سال ۹۲واوایل سال ۹۳هندوانه‌ای که در مناطق جنوبی کشور کشت شده بود، با افت قیمت زیادی در بازار همراه بود و این موضوع مورد اعتراض کشاورزان قرار گرفت.

تقویت نگاه داخلی سازی قطعات

مدیرعامل سازه گستر سایپا خاطرنشان کرد: ارتقاء صنعت خودروسازی رابطه مستقیمی با اقدامات قطعه سازان دارد و تمام تلاشمان را به کاربسته ایم تا شرایط فضای کسب و کار را به نحو مناسبی رونق بخشیم و دراین مسیر حل مسائل مالی و نقدینگی قطعه سازان جزء برنامه های اساسی مان است. معصوم نجفیان، مدیر عامل شرکت سازه گستر سایپا گفت:فعالیت تولید کنندگان باید مبتنی برظرفیت های درونی و نگاهی برونگرا باشد. این حرکت باید در جهت تولید ملی در سطح پتانسیل داخلی انجام شود.

مشتری مداری باید بازتعریف شود

مدیرعامل سایپا، در راستای افزایش سطح کمی و کیفی ارائه خدمات به مشتریان، از مرکز ارتباط با مشتری سایپا بازدید و درچار چوب افزایش خدمات به مشتریان، بر رعایت کامل حقوق مشتریان تاکید کرد. جمالی گفت: با توجه به تغییراتی که در بازار کسب و کار جهانی اتفاق افتاده ، باید تعریف تازه ای از مشتری مداری و بخش امور مشتریان که متولی ارتباط با مشتری است، داشته باشیم.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |