جمعه 11 اسفند، 1402

کدخبر: 6778 15:27 1393/08/23
اخبار کوتاه کسب و کار ۲۴ آبان ماه

اخبار کوتاه کسب و کار ۲۴ آبان ماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار ۲۴ آبان ماه

اخبار کوتاه کسب و کار ۲۴ آبان ماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

تولید وانت در کشور افزایش یافت

تولید انواع وانت در تمام شرکتهای خودروسازی به جز یک شرکت، افزایش یافته است. مهر ماه امسال تولید انواع وانت در گروه صنعتی ایران خودرو معادل ۶۲٫۵ درصد افزایش یافته است.در این مدت تولید انواع وانت در شرکت زامیاد ۶٫۴ درصد رشد داشته است. تولید انواع وانت در شرکت بن‌رو نیز ۶۹۷ درصد افزایش یافته است.مهر ماه امسال تولید انواع وانت در شرکت پارس خودرو ۳۶ درصد رشد داشته است. تولید انواع وانت در گروه خودروسازی سایپا نیز ۷۲٫۴ درصد افزایش یافته است.در این مدت تولید انواع وانت در گروه خودروسازی بهمن هم با رشد ۱٫۷ درصد همراه بوده است.مهر ماه امسال تولید انواع وانت در شرکت دیار خودرو ۱۰۰درصد کاهش یافته است.

سرمازدگی عامل اصلی کاهش تولید گوجه‌فرنگی

رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه سرمازدگی عامل اصلی افت تولید گوجه‌فرنگی نیست، گفت: مهمترین دلیل این امر نبود بازار پایدار برای محصولات کشاورزی است.مجتبی شادلو در گفتگو با مهر، اصلی ترین عامل افت و خیز تولید محصولات کشاورزی کشور را بازار نابسامان و نبود بازار پایدار برای این محصولات عنوان کرد و اظهار داشت: شرایط بازار ما به‌گونه‌ای نیست که تولیدکنندگان متضرر نشوند، به‌ویژه در محصولات حساسی مانند گوجه‌فرنگی که طاقت ماندگاریش بسیار کم است.وی با بیان اینکه کشت گوجه‌فرنگی در نیمه دوم سال در مناطق گرمسیری کشور از جمله خوزستان، هرمزگان، بخشی از فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و مناطقی از یزد انجام می گیرد، افزود: حمل گوجه‌فرنگی از این مناطق به بازارهای هدف در مسافتی بسیار طولانی انجام می شود و بیشتر اوقات کرایه‌ای که به حمل آنها می خورد، در قبال فروش‌شان محقق نمی‌شود و تولیدکننده زیان می کند.رئیس اتحادیه باغداران با اشاره به سرمازدگی‌های اطراف تهران اضافه کرد: این سرمازدگی خیلی شدید نبود و نمی توان گفت عامل اصلی کاهش محصول است. جمیع عوامل به‌ویژه شرایط ناپایدار بازار سبب این موضوع شده است.

ترکان انعقاد قرارداد با هیوندای کره ای را تکذیب کرد

اکبر ترکان، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و مشاور رئیس جمهور در گفت و گو با ایلنا گفت: درباره راه اندازی قطب سوم خودروسازی در چابهار گفت: شرکت خودروسازی تیکسو به زودی با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی راه اندازی می شود.وی ادامه داد: شرط جذب سرمایه گذار خارجی صادرات ۳۰ درصدی محصولات و استفاده از ۵۱ درصد توان داخلی است.ترکان همچنین انعقاد قرارداد با هیوندای کره ای را تکذیب کرد.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |