پنج شنبه 10 خرداد، 1403

کدخبر: 7331 15:04 1393/09/04
اخبار کوتاه کسب و کار پنجم آذر ماه آذرماه

اخبار کوتاه کسب و کار پنجم آذر ماه آذرماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
اخبار کوتاه کسب و کار پنجم آذر ماه آذرماه

اخبار کوتاه کسب و کار پنجم آذر ماه آذرماه

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

چرا اسامی متخلفان استفاده از پالم اعلام نمی شود؟!


دبیرانجمن صنایع لبنی با بیان اینکه ما بارها از مسئولان خواسته‌ایم اسامی شرکت‌های متخلف در زمینه استفاده از روغن پالم را به ما گزارش کنند تا ما این اسامی را در مطبوعات اعلام کنیم، گفت: اگر آنها معتقدند متخلفانی در این زمینه وجود دارند، چرا اسامی شرکت‌ها را اعلام نمی‌کنند؟رضا باکری در گفتگو با مهر گفـت: ما بارها برای این موضوع به مسئولان نامه نوشتیم که جواب آزمایشگاه‌هایتان را برای ما بفرستید، اسامی شرکت‌های متخلف را به ما گزارش کنید تا ما این اسامی را در مطبوعات اعلام کنیم.وی تصریح کرد: اگر آنها معتقدند متخلفانی در این زمینه وجود دارند چرا اسامی شرکت‌ها را اعلام نمی‌کنند؟ چرا گزارشات خود را برای انجمن نمی‌فرستند؟

پای زغال‌سنگ به سبد انرژی باز شد

با توافق وزارت نیرو و معاونت برنامه‌ریزی رئیس جمهوری در حالی قرار است با ساخت نیروگاه‌های جدید زغال‌سنگی، سهم این حامل انرژی در سبد انرژی افزایش یابد که با کشف یک میلیارد تن زغال‌سنگ حرارتی ساخت اولین نیروگاه زغال‌سنگی کشور آغاز شد. مصطفی‌علی ربانی در تشریح سیاست‌های جدید صنعت برق به منظور توسعه ظرفیت تولید برق از نیروگاه زغال‌سنگ سوز، گفت: هم اکنون بسیاری از کشورهای جهان همچون چین، ژاپن، آمریکا، روسیه و اروپایی ها برق مورد نیاز خود را با انرژی زغال‌سنگ سنگ تامین می‌کنند.این مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام اینکه در ایران به ‌دلیل فراوانی گاز طبیعی و همچنین تامین سوخت نیروگاه‌ها از طریق فرآورده های نفتی چندان وارد بحث زغال‌سنگ نشده‌ است، تصریح کرد: در سال‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت سوخت‌های فسیلی و سهولت صادرات آن معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس ‌جمهور و وزارت نیرو به این نتیجه رسیدند که باید زغال‌سنگ را وارد سبد انرژی کشور کنیم و ساخت اولین نیروگاه بخاری زغال‌سنگ سوز در طبس کلید خورد.

برد صنعت خودروی کشور در مشارکت های بین المللی است

عضو شورای سیاستگذاری خودرو، برد صنعت خودروی کشور را در مشارکت های بین المللی دانست و گفت: خودروسازان داخلی باید رویکرد را در انتخاب شرکای خارجی خود در دستور کار قرار دهند تا آنها با حضور در کشور، در تولید خودرو مشارکت جدی داشته باشند.آرش محبی نژاد در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: این مشارکت حتی می تواند در قالب مشارکت قطعه سازان بین المللی با قطعه سازان ایرانی گسترش و تحقق یابد.وی اضافه کرد: چنانچه برندهای مطرح جهانی در زمینه قطعه سازی و خودروسازی را برای حضور در کشور جلب و جذب کنیم، هم به نفع خودروسازان جهانی و هم به نفع اقتصاد ملی کشور خواهد بود.

افزایش شناسایی معادن طلا و تولید سنگ‌های قیمتی

نایب رییس خانه معدن ایران از افزایش شناسایی معادن طلا در پی افزیش قیمت جهانی آن خبر داد و گفت: این امر باعث افزایش تولید سنگ‌های قیمتی شده است اما فرآوری سنگ‌های قمیتی و تزیینی ایران در افغانستان و عراق صورت می‌گیرد که اخیرا به دلیل بروز مشکلات در عراق، تولید این محصول با چالش‌هایی روبرو شده است.محمدرضا بهرامن در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که بهترین بازار فرآوری سنگ های تزیینی در چین وجود دارد، گفت: هنوز بسیاری از معادن شناسایی شده طلا به تولید نیجامیده است. به همین دلیل هنوز ایران نمی تواند به فکر صادرات طلا باشد.وی با اشاره به جایگاه سنگ‌های قیمتی ایران در جهان گفت: طی ۱۲ سال گذشته توجه بخش خصوصی به صنایع معدنی بسیار کم بوده است، چرا که در آن زمان به دلیل پایین بودن نرخ جهانی بخش های خصوصی تمایلی به سرمایه‌گذاری و ورود به بخش صنایع معدنی نداشتند.

مصوبه‌ ای برای پایان تخلفات امداد خودروها

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از مصوبه‌ی جدید این شورا برای ساماندهی وضعیت شرکت‌های امداد خودرو خبر داده است. تخلفات متعدد صورت گرفته از سوی شرکت‌های امداد خودرو متفرقه در سال‌های اخیر صدای بسیاری از کارشناسان و همچنین شهروندان را در آورده است.در این شرایط دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب طرحی خبر داده که براساس آن وزارت کشور به عنوان متولی ساماندهی به شرکت امداد خودرویی تعیین شده است.براین اساس از این پس صدور پروانه فعالیت برای تمام شرکت‌های امداد‌ خودرو از طریق شهرداری‌ها صورت گرفته و هیچ امداد خودرویی بدون مجوز شهرداری حق فعالیت در سطح شهرها را نخواهد داشت.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |