چهارشنبه 09 اسفند، 1402

کدخبر: 9278 13:20 1402/08/17
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد:

کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی با رسید های جعلی در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خبر داد:

کلاهبرداری ۱۵ میلیاردی با رسید های جعلی در اصفهان

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری فردی که با استفاده از برنامه رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری 15 میلیاردی کرده بود خبر داد.

سرهنگ حسین تُرکیان بیان داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی استان اصفهان و اعلام شکایت مبنی بر کلاهبرداری فرد ناشناسی از وی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

 

وی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد یک تخته فرش دستبافت به ارزش 250 میلیون ریال جهت فروش در سایت دیوار آگهی کرده بود که فرد ناشناسی ضمن تماس تلفنی با وی، تمایل خود جهت خرید فرش را اعلام و بیان داشت مبلغ  مربوطه را به حسابم واریز کرده  و جهت تحویل کالا یک دستگاه خودرو به منزلم می فرستد.

 

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: مال باخته در ادامه اظهارات خود عنوان کرد همزمان با حضور راننده، فرد خریدار مجدداً با من تماس گرفته و  شماره شبای حساب بانکی مرا دریافت کرد که من هم  پس از ارسال شماره شبا پیامکی مبنی بر واریز وجه دریافت کردم و با اطمینان خاطر،  فرش را تحویل راننده دادم اما پس از مراجعه به بانک و استعلام وضعیت واریزی متوجه جعلی بودن رسید شدم.

 

سرهنگ تُرکیان در ادامه خاطر نشان کرد: تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری فرد کلاهبردار با دقت و ظرافت خاصی توسط کارآگاهان در حال انجام بود که تعدادی دیگر از شهروندان اصفهانی نیز به پلیس آگاهی مراجعه و شکایت های مشابهی را مطرح کردند و همین امر نشان می داد که یک کلاهبردار حرفه ای پشت این ماجرا قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مال باختگان اطلاعات درستی از مشخصات ظاهری و هویتی از فرد کلاهبردار نداشتند گفت: از آنجا که تنها سرنخ این پرونده راننده خودرو بود کارآگاهان به سراغ او رفتند که وی در اظهارات خود عنوان کرد پس از تحویل گرفتن بسته بنابر اعلام سفر ثبت شده در سامانه به مقصد اعلامی مراجعه و بسته را به جوان ناشناسی که در محل منتظر بود تحویل داده است.

 

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه با تلاش شبانه روزی کارآگاهان و انجام یک سری اقدامات علمی و تخصصی نهایتاً هویت کلاهبردار بدست آمد و پس از تایید تصویر وی از سوی راننده خودرو در رصد هوشمندانه کارآگاهان قرار گرفت و با تلاش های فراوان صورت گرفته متهم دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال داده شد.

 

سرهنگ تُرکیان با بیان اینکه متهم با استفاده از برنامه کاربردی رسید ساز جعلی توانسته بود از 7 نفر از شهروندان اصفهانی بالغ بر 15 میلیارد ریال کلاهبرداری کند تصریح کرد: متهم در تحقیقات صورت گرفته به 5 فقره کلاهبرداری در شهر اصفهان یک فقره در شهرستان نجف آباد و یک فقره در شهرستان لنجان اقرار کرد.

 

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان در خاتمه با اشاره به تحویل متهم به مرجع قضائی گفت: به شهروندان، صاحبان صنوف و فعالان اقتصادی توصیه می کنیم قبل از هرگونه معامله و تحویل کالا حتماً از واریز وجه به حساب بانکی خود مطمئن شده و فقط با دیدن یک رسید معمولی اقدام به تحویل دادن کالا نکنند.

 

برچسب: کلاهبرداری ، اصفهان ، رسیدساز جعلی ، پلیس آگاهی استان اصفهانhttps://jahaneghtesad.com/direct/9278


  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |