سه شنبه 04 مهر، 1402

کدخبر: 3168 17:34:00 1402-03-10

چرا مردم دیگر عینک طبی نمی خرند؟

دسته‌بندی: اقتصاد کلان ، درمان

چرا مردم دیگر عینک طبی نمی خرند؟

دسته‌بندی: اقتصاد کلان ، درمان

عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران با انتقاد از عدم پوشش بیمه‌ای خدمات اپتومتریستها گفت: تورم و گرانی باعث شده مردم به سلامت چشم‌های خود توجه نکنند.

ناصر صادق‌پور عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران در آستانه بیست و پنجمین کنگره سالیانه انجمن اپتومتری ایران با عنوان این مطلب که در سال‌های اخیر صنعت بیمه در کشور رشد چشم گیری داشته و رقابت سازمان‌های بیمه گر به خصوص بیمه‌های تکمیلی در این صنعت قابل توجه است، گفت: در حال حاضر کمتر سازمان و یا شرکت خصوصی یا دولتی را می‌توان یافت که کارکنان آن تحت پوشش یکی از بیمه‌های تکمیلی نباشد.

صادق‌پور گفت: ارائه خدمات مربوط به سلامت بینایی نیز قسمتی از وظایف بیمه‌های تکمیلی است که در همین راستا جامعه اپتومتری ایران انتظار دارد بار مالی خانوارهای بیمه شده در زمینه معاینات اپتومتری و عینک طبی، که در تعهد بیمه‌ها قرار دارد به خوبی اعمال شود.

عضو هیأت مدیره انجمن اپتومتری ایران ادامه داد: در حال حاضر، با توجه به راه اندازی نسخه الکترونیک در سه بیمه پایه، انتظار می‌رود که خدمات کارشناسان و کارشناسان ارشد پروانه دار، به خصوص ویزیت، در سه بخش دولتی، خیریه و خصوصی کاملاً تحت پوشش قرار گیرد و بیمار نگرانی بابت پرداخت هزینه‌ها نداشته باشد.

وی افزود: در بیمه‌های تکمیلی نیز همین انتظار هست و جامعه اپتومتری خواهان عقد قرارداد برای ارائه خدمات اپتومتری است. زیرا، با وجود تورم بالا و گرانی‌ها، متأسفانه توجه به سلامت بینایی و تهیه عینک طبی، از اولویت خانوارها خارج شده و همکاران ما شاهد کاهش آمار مراجعان به خصوص در ماه‌های اخیر بوده‌اند.

صادق‌پور گفت: افزایش تعهد عینک، تسهیل در پرداخت هزینه‌های آن توسط بیمه‌ها به خصوص بیمه‌های تکمیلی، عقد قرارداد در زمینه پرداخت تعهد عینک با اپتومتریست‌ها، از مطالبات جامعه اپتومتری است.

وی افزود: به رغم اینکه توجه به این امر از بدیهیات صنعت بیمه است، لیکن بعضی از سازمان‌های بیمه گر مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. از جمله عدم پرداخت هزینه عینک با تجویز اپتومتریست، به رغم اینکه بیمه مرکزی بر لزوم پرداخت هزینه عینک طبی با مُهر اپتومتریست، تاکید دارد.

 

منبع: همشهری آنلاین

برچسب: جهان اقتصاد ، تورم ، گرانی ، اخبار روز ، عینک طبی ، ناصر صادق پور ، اپتومتری ، سلامت بیناییhttps://jahaneghtesad.com/direct/3168

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |